×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Rēzeknē glābējsilītē atstātajam mazulim sākts adopcijas process (3)

bebis4

Ilustratīvs foto

Pirms dažām dienām Rēzeknes slimnīcā glābējsilītē jeb “babybox” atstātajam nepilnu nedēļu vecajam mazulim sākts adopcijas process, aģentūra LETA noskaidroja Rēzeknes bāriņtiesā.

22.februārī plkst. 16.55 glābējsilītē atstātais jaundzimušais ir reģistrēts dzimtsarakstu nodaļā un ievietots ārpusģimenes aprūpes iestādē, ar viņa adopciju saistītus jautājumus saskaņā ar pastāvošo kārtību risina Labklājības ministrijas atbildīgās amatpersonas.

Jau vēstīts, ka pamestais 20.februārī dzimušais aptuveni 3,3 kilogramus smagais mazulis pēc atstāšanas glābējsilītē nekavējoties ievietots slimnīcas bērnu nodaļā. Apskates gaitā konstatēts, ka mazuļa stāvoklis ir vidēji smags – mediķi viņam konstatēja anēmiju un veica nepieciešamās manipulācijas bērna veselības stāvokļa uzlabošanai.

Naktī mazulis tika pārvests uz Jēkabpils reģionālajā slimnīcā esošo perinatālās aprūpes centru, kas ir specializēts medicīniskās aprūpes centrs un sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, ārstniecisku un konsultatīvu palīdzību jaundzimušajiem.

Tā kā kopā ar mazuli glābējsilītē bija atstāts arī vakcinācijas kalendārs un bērnam uz pleca bija redzama vakcinācijas vieta, mediķi secinājuši, ka mazulis dzimis nevis mājās, bet gan kādā no tuvējiem dzemdību namiem.
Zīdaiņa māte atstājusi arī zīmīti, kurā lūdz piedošanu par savu rīcību un pauž cerību, ka jaunajā ģimenē bērniņam būs labi.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā aģentūra LETA iepriekš noskaidroja, ka bērna veselības stāvoklis ir labs, nekāda ārstēšana viņam nav vajadzīga, un mediķi pauž cerību, ka bērns jau tuvākajā laikā varētu atrast sev jaunus vecākus.
Glābējsilīte Rēzeknē tika atvērta 2012.gada novembrī. Drīz pēc atvēršanas tajā tika atstāts kāds jaundzimušais, uz kuru vēlāk pieteicās bērna vecmāmiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Varu iedomāties mātes izmisumu, cik lielam tam jābūt, lai atstātu savu mazulīti. Ir skaidrs, ka vēlēja savam bērniņam labāko, lai arī nezināmo. Savādāk neliktu klāt zīmīti, vakcinācijas kalendāru…

  2. Nu ka var atstat savu miesigo bernu?!Pasai berni dzima pec kartas tris! Bija jau visadi gruti loti,bet izauga divas meitas,nu vel delam ir jau 13.g,protams jau dzivoju ne lv.,bet tomer ka var atstat savu atvasiti!?Pat gribas raudat,ka var ta?

  3. Dot adopcijā vajag tikai ģimenēs, kurās lieto valsts valodu.

Draugiem Facebook Twitter Google+