×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Rēzeknē izstādīs Antona Ušpeļa keramikas darbus

Foto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājumaFoto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma

22. augustā plkst. 15 Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzejā atklās Antona Ušpeļa 70. dzīves jubilejai veltīto keramikas izstādi “…nu mans kamols ir gadiem biezs”, liecina informācija portālā rezekne.lv.

Antons Ušpelis šobrīd ir pieredzes bagātākais un vecākais slavenās Ušpeļu dzimtas un nozīmīgās Silajāņu keramikas tradīcijas pārstāvis. Darbi atklāj mākslinieka personību, pasaules izjūtu, attieksmi pret tautas mākslas mantojumu.

Antons Ušpelis pazīstams kā vāžu un svečturu meistars, kas apliecina autora meistarību. Pēdējo desmitgadi autors veltījis Latgales keramikas vecmeistaru piemiņas iemūžināšanai māla ciļņu portretos.

Antons Ušpelis izstādēs piedalās kopš 1964.gada, un to skaits ir pāri simtam. 1968.gadā autoram piešķirta Tautas daiļamata meistara kvalifikācija, 1972.gadā – uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā.

Antona Ušpeļa dēla Aivara ģimene, strādājot ar mālu, turpina seno dzimtas tradīciju. Aivars un Vēsma Ušpeļi ar zīmolu “Malny Vylki” darina reducētās keramikas traukus un citus sadzīvē noderīgus un skaistus priekšmetus. Arī viņu dēls Jumis ir iemēģinājis roku māla darbos un ar savu veikumu kuplina vectēva jubilejas izstādi.

Izstāde apskatāma līdz 6. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+