Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
19. augusts, 2014
Drukāt

Rēzeknē izstādīs Antona Ušpeļa keramikas darbus

Foto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājumaFoto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma

22. augustā plkst. 15 Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzejā atklās Antona Ušpeļa 70. dzīves jubilejai veltīto keramikas izstādi “…nu mans kamols ir gadiem biezs”, liecina informācija portālā rezekne.lv.

Antons Ušpelis šobrīd ir pieredzes bagātākais un vecākais slavenās Ušpeļu dzimtas un nozīmīgās Silajāņu keramikas tradīcijas pārstāvis. Darbi atklāj mākslinieka personību, pasaules izjūtu, attieksmi pret tautas mākslas mantojumu.

Antons Ušpelis pazīstams kā vāžu un svečturu meistars, kas apliecina autora meistarību. Pēdējo desmitgadi autors veltījis Latgales keramikas vecmeistaru piemiņas iemūžināšanai māla ciļņu portretos.

Antons Ušpelis izstādēs piedalās kopš 1964.gada, un to skaits ir pāri simtam. 1968.gadā autoram piešķirta Tautas daiļamata meistara kvalifikācija, 1972.gadā – uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā.

Antona Ušpeļa dēla Aivara ģimene, strādājot ar mālu, turpina seno dzimtas tradīciju. Aivars un Vēsma Ušpeļi ar zīmolu “Malny Vylki” darina reducētās keramikas traukus un citus sadzīvē noderīgus un skaistus priekšmetus. Arī viņu dēls Jumis ir iemēģinājis roku māla darbos un ar savu veikumu kuplina vectēva jubilejas izstādi.

Izstāde apskatāma līdz 6. septembrim.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+