×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Rēzeknē izstādīs Jura Cibuļa kolekcijas ābeces

aabece_077_vs

No 4. janvāra līdz 4. februārim Latgales Kultūrvēsture muzejā apskatāma Jura Cibuļa kolekcijas ābeču izstāde, kurā var iepazīt 300 ābeces dažādās valodās no visas pasaules, uzzināt, cik liela ir Ginesa rekordu grāmatā iekļautā vismazākā ābece pasaulē, kādas ir lielās, skanošās, neparastās ābeces, kas ir burtu mēri un kādas ir Latvijas ābecēm veltītās monētas.

Ābeču kolekcionāra, vairāku grāmatu autora Jura Cibuļa kolekcijā pašlaik ir vairāk kā 9500 vienību no 219 zemēm 1121 valodā, pauda Inese Ločmele-Jansone, Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģe. Savā grāmatā “Valodu un tautu brīnumainā pasaule” Juris Cibuļs raksta: “Kolekcionēšana – tā ir kaisle, aizraušanās. Kolekcijas priekšmetu glabāšana – nepārtraukti risināms praktisks un sarežģīts uzdevums. Dalīšanās ar informāciju un zināšanām par vākumu ar citiem – misija.” Kolekcionārs teic, ka krāj valodas, jo ābeces ir vienīgais veids, kā to var darīt.

21. janvārī plkst. 13 Juris Cibuļs būs sastopams muzejā, kur lekcijā “Pasaules tautas, to valodas un ābeces” dalīsies ar plašajām zināšanām, ceļojumu stāstiem par ābeču ekspedīcijām. Ieejas maksa lekcijā: skolēniem, studentiem – 0,8 eiro, pieaugušajiem – 1,5 eiro.

Savukārt pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1. klases skolēnus no 10. janvāra gaidīsim programmā “Pašiem sava ābece”. Ieejas maksa: katram skolēnam 0.8 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+