×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
27. jūnijs, 2017
Drukāt

Trilleris Rēzeknē: kārtējo reizi operatīvi aiztur automašīnas zagli

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Pavisam nesen vēstījām par Rēzeknē aizturēto 1991.gadā dzimušo dzērajšoferi, kurš braucis ar tikko nozagto auto, informē policijā.

Toreiz, skaidrojot notikuma apstākļus, policisti sazinājās ar mašīnas īpašnieku, kurš, izradījās, vēl nebija paspējis vērsties ar iesniegumu policijā, sakarā ar to, ka pirms stundas viņa mašīna bija nozagta no kādas mājas pagalma. Līdzīgs gadījums tika reģistrēts arī šajā nedēļas nogalē.

Laika posmā no 22. līdz 26.jūnijam Valsts policija rīkoja masveida reidus, pastiprinātu uzmanību pievēršot tam, vai transportlīdzekļu vadītāji nebrauc reibumā un nepārkāpj atļauto braukšanas ātrumu.

Naktī no 24. jūnija uz 25.jūniju Rēzeknes  ceļu policisti, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, pārbaudīja kādu automašīnas VW vadītāju. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka 1984.gadā dzimis vīrietis vada automašīnu atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē ( 2,31 promiles ), ka arī bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām ( noteiktajā kārtībā nav iegūtas). Par minētiem pārkāpumiem tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, savukārt transportlīdzeklis pēc izņemšanas evakuēts uz autosstāvietu.

Tajā pašā dienā policijā ar iesniegumu vērsās 1980.gadā dzimis vīrietis, kurš konstatējis, ka no daudzdzīvokļu mājas pagalma pirms dažām stundām pazudusi viņam piederoša automašīna.

Pašlaik attiecībā pret iespējamo vainīgo personu uzsākti divi kriminālprocesi – par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzību), un par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Pēc Krimināllikuma par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzība) — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+