Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
30. marts, 2015
Drukāt

Rēzeknē Lieldienās skries pusmaratonu un sadancos ar folkloras kopām

Foto: Rezekne.lvFoto: Rezekne.lv

Folkloras kopa "Dziga".

Rēzeknē Lieldienas šogad iekrāsosies tautiski sportiskos motīvos, aicinot izbaudīt gan Lieldienu koncertus, gan piedalīties Rēzeknes pusmaratonā, vēsta pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” speciāliste Maija Upeniece.

Sestdien, 4. aprīlī no plkst. 9 “O’Mammas gadatirgū Nr. 2” Kultūras un atpūtas parkā ikviens varēs iegādāties mājražotāju gardumus svētku galdam un sagatavoties kopīgai ģimeniskai svētku baudīšanai.

Lieldienu pēcpusdienā — 5. aprīlī plkst. 16 Rēzeknes Kultūras namā tautas deju koncertā “Iebrauca saulīte” Rēzeknes deju kopas “Vadži” vidējās paaudzes un jauniešu kolektīvi sadancos ar draugiem — Rēzeknes deju kopu “Dziga”, Verēmu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvu “Kūzuls” un Gulbenes vidējās paaudzes deju kopu “Apinītis” — kopā gandrīz simt dejotāju izdejos pavasarīgi siltas un jautras dejas.

Otrajās Lieldienās — 6. aprīlī — Rēzeknē varēs izbaudīt sportisko gaisotni, pašiem piedaloties vai dodoties atbalstīt Rēzeknes pusmaratona skrējējus. Starts visām Rēzeknes pusmaratona distancēm tiks dots ap plkst. 12 Festivāla parkā. Maratona līdzjutēji no plkst. 14 līdz 15 kopā ar Rēzeknes folkloras kopu “Vīteri” varēs mācīties tautiskās rotaļas. Tāpat Festivāla parkā būs izvietotas Lieldienu interaktīvās vides instalācijas, kur mazajiem izšūpoties, bet lielajiem rīkot olu ripināšanas sacensības.

Maratona dienā Festivāla parkā no plkst. 10 darbosies arī svētku tirgus, kura laikā bērni varēs priecāties arī par trušiem zoosētā.

Savukārt Latgales vēstniecībā GORS (6. aprīļa vakarā plkst. 17 viesosies postfolkloras grupa “Iļģi” ar Lieldienu koncertu “Trīs rītiņi saule lēca”, kurā izskanēs gan viens no krāsainākajiem un daudzveidīgākajiem “Iļģu” albumiem “Saules meita”, gan fragmenti no folkroka operas ar Raiņa dzeju “Spēlēju, dancoju”.

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu grib no KM piedzīt 749 727 eiroStrīds starp SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" un Kultūras ministriju sākās, kad 2004. gada 15. jūnijā KM un Rīgas dome parakstīja nodomu protokolu par Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas un jaunas koncertzāles projekta īstenošanu Rīgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+