Latvijā
Novados

Rēzeknē naktī aizdegas plīts: glābēji palīdz vienam cietušajam0


Iluatratīvs foto.
Iluatratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Šonakt Rēzeknē, degot plītij un uz tās atstātai pannai, cietis cilvēks, kurš nodots mediķu aprūpē, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece.

Īsi pēc pusnakts ugunsdzēsēji steidzās uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Rēzeknē, kur bija jūtams piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg bez uzraudzības atstāta plīts virsma ar pannu viena kvadrātmetra platībā.

Glābēji no sadūmotajām telpām izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis. Cietušais nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst.00.52 ugunsgrēks likvidēts.

Palkavniece klāstīja, ka ik dienas VUGD saņem vairākus izsaukumus, kur dzīvojamā mājā ir jūtams sadūmojums vai pa dzīvokļu logiem redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tiek konstatēts, ka uz ieslēgtas plīts ir aizmirsta panna vai katliņš, kura saturs jau ir aizdedzies, radot spēcīgu sadūmojumu.

“Šie ugunsgrēki parasti ir platībā nelieli, tomēr to radītais piedūmojums var būtiski kaitēt mājokļa iemītnieku veselībai un pat dzīvībai. Nereti piedeguša ēdiena izraisītos ugunsgrēkos cietušos un izglābtos cilvēkus no traģēdijas šķir tikai kaimiņu un garāmgājēju modrība, kuri par redzētajiem dūmiem ziņo ugunsdzēsējiem,” pauda VUGD pārstāve.

Saistītie raksti

VUGD aicina iedzīvotājus nepaļauties tikai uz līdzcilvēkiem, bet ievērot piesardzību, gatavojot vai sildot ēdienu, neatstāt ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus pavēstīs par izveidojušos sadūmojumu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 48 izsaukumus, no kuriem 21 bija uz ugunsgrēkiem, 21 – uz glābšanas darbiem, bet seši bija maldinājumi.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkos Salas novadā un Liepājā cietuši divi cilvēki
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
No nāves izglābtā puiša skolasbiedri Liepājā vēršas pie vecākiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj Rīgas domes atlaišanu, ja drīz nebūs risinājuma atkritumu apsaimniekošanas jomā
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj Rīgas domes atlaišanu, ja drīz nebūs risinājuma atkritumu apsaimniekošanas jomā
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Bērnudārzs latviešu valodā pēc vecāku pieprasījuma: Saeimā lemj par jauniem likuma grozījumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
Rīga saglabā tiesības rīkot pasaules rallijakrosa čempionāta posmu
57 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VID avioreisu pasažieriem lidostā “Rīga” konstatē, iespējams, noziedzīgi iegūtu skaidru naudu
31 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan skaitlis, cik dārgi maksās virzība uz “zaļāku” Latviju
53 minūtes