×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Rēzeknē no piektā stāva dzīvokļa palodzes noceļ trīsgadīgu bērnu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki sestdien izsaukti uz kādu piecstāvu dzīvojamo namu Rēzeknē, kur uz palodzes piektā stāva dzīvoklī stāvējis trīsgadīgs bērns, liecina VUGD pārstāves Ingas Veteres informācija.

Bērnu uz palodzes pamanījuši apkārtējie iedzīvotāji un ziņojuši par to VUGD, zvanot pa tālruni 112. Glābēji jau paguvuši ierasties notikuma vietā, kad māte pamanīja notikušo un pati bērnu nocēla no palodzes.

Kā norāda Vetere, karstajā laikā pārsvarā logi ir atvērti, taču vecākiem, kuriem ir mazi bērni, jāraugās, lai bērni nevarētu piekļūt pie atvērtā loga un uzrāpties uz palodzes.

Vēl glābēji sestdien steidzās Kaņieru ielu, Rīgā, kur mašīnā atradās apmēram gadu vecs bērns. Glābējus jau sagaidīja bērna vecāki, kuri bija satraukušies par mazuli – viņš atradās piekarsušajā mašīnā, taču atslēgu serviss solījies ierasties tikai pēc pusstundas. Glābēji izsita logu, un drīz vien mazulis nokļuva pie satrauktajiem vecākiem.

Kā norāda VUGD, situācijās, kad pastāv kaut vismazākie draudi bērna veselībai vai dzīvībai, nav jābaidās zvanīt uz tālruni 112, lai lūgtu operatīvo dienestu palīdzību.

Savukārt Liepājas pludmalē brīvdienās bija pazudis mazs bērns. Meklēšanā iesaistījās gan pludmales glābēji, gan policija, gan VUGD ugunsdzēsēji glābēji. Drīz vien noskaidrojās, ka bērns ir tikai tālāk aizmaldījies.

VUGD atzīmē, ka ūdenstilpņu tuvumā nedrīkst atstāt bērnus bez uzraudzības.

Brīvdienās glābēju palīdzība bija nepieciešama arī kādam četrus gadus vecam riteņbraucējam, kuram kāja bija iesprūdusi velosipēda spieķos. Kāja atbrīvota, mazais sportists palika vecāku aprūpē.

Savukārt aizvadītajā piektdienā Rīgā, Lemešu ielā kāds deviņus gadus vecs zēns bija uzdūris roku uz metāla stieples. Šajā gadījumā glābēji, pārkniebjot stiepli, bērna roku atbrīvoja, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi viņu nogādāja slimnīcā.

VUGD atgādina, ka par bērna drošību ir atbildīgi pieaugušie.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+