×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Rēzeknē nojauks Nacionālo biedrību kultūras nama ēku (1)

Foto: I. Jasmans / rezekne.lvFoto: I. Jasmans / rezekne.lv

Rēzeknes pilsētas domes deputāti sēdē izlēmuši nojaukt bijušo Nacionālo biedrību kultūras nama ēku Latgales ielā 54, liecina informācija portālā rezekne.lv.

Pilsētas dome informē, ka pēc teātra-studijas “Joriks” un citu Nacionālo biedrību kultūras nama kolektīvu pārcelšanās uz jauno mājvietu Atbrīvošanas alejā 97, Rēzeknes Pilsētas saimniecības pārvalde pasūtīja SIA “Rēzeknes Nams” veikt pašvaldībai piederošas nedzīvojamās ēkas Latgales ielā 54 apsekošanu un tehniskās apsekošanas atzinuma sastādīšanu, konstatējot tehnisko stāvokli, un sniegt rekomendāciju tālākai rīcībai.

Saskaņā ar tehniskās izpētes atzinuma kopsavilkumu, pašreizējais ēkas konstrukciju stāvoklis ir neapmierinošs: konstatētas plaisas nesošajās sienās, izdrupusi ārējā ķieģeļu kārta lielos sienas posmos, ēkas iekšējā un ārējā apdare, kā arī ēkas norobežojošo konstrukciju siltumpretestība ir neapmierinošā stāvoklī, nepieciešama arī ēkas pamatu un sienu pastiprināšana. Atklātas arī vairākas citas nepilnības. Rezultātā Tehniskās izpētes atzinuma slēdzienā ir noteikts, ka ēkas atjaunošanas būvizmaksas ievērojami pārsniedz jaunas ēkas būvniecības izmaksas.

Ņemot vērā tehniskās izpētes atzinumu un speciālistu rekomendācijas, Rēzeknes pilsētas domes deputāti nobalsoja par ēkas nojaukšanu un tās izslēgšanu no Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvaldes bilances.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs uzskata, ka “šai ēkai Latgales ielā 54 nav nekādas vēsturiskas un arhitektoniskas vērtības, kas dotu iemeslu ieguldīt līdzekļus tās saglabāšanā.” Domes priekšsēdētājs arī uzsver, ka jau parakstīts līgums ar “Vizuālās modelēšanas studiju” par Latgales ielas tehniskā projekta izstrādi, un izsaka cerību, ka pēc ēkas nojaukšanas “šī teritorija tiks izmantota daudz racionālāk un labi iederēsies Latgales ielas jaunajā veidolā, akcentējot tās senatnīgo skaistumu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ja jus interese rezekne, tad palasiet 46 punkts lv, tur visādas interesantas lietas ir.

Draugiem Facebook Twitter Google+