×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Rēzeknē noslepkavotās jaunietes lietā trim apsūdzētajiem piespriež vairāk nekā desmit gadu cietumsodu, ceturto attaisno (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Par 1993.gadā dzimušās Viktorijas Višņakovas slepkavību Rēzeknē pagājušā gada janvārī trim apsūdzētajiem Rēzeknes tiesa piespriedusi 10 līdz 16 gadu cietumsodu, bet ceturto apsūdzēto attaisnoja.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Rēzeknes tiesā, 1998.gadā dzimušajam Edgaram Bučeniekam piespriests desmit gadu un piecu mēnešu cietumsods ar probācijas kontroli uz trim gadiem, 1998.gadā dzimušajam Kasparam Verzem – desmit gadu cietumsods ar probācijas kontroli uz trim gadiem, bet 1990.gadā dzimušajam Ērikam Sutram – 16 gadu cietumsods ar probācijas kontroli uz trim gadiem. 1992.gadā dzimušo Aleksandru Ksenzovu tiesa atzinusi par nevainīgu un attaisnojusi.

Tāpat notiesātajiem solidāri būs jākompensē valstij radītais materiālais zaudējums – 3600 eiro, cietušajai pusei radītais materiālais zaudējums – 2794 eiro un morālā kompensācija – 18 400 eiro.

Prokurors apsūdzētajiem bija pieprasījis cietumsodus no deviņiem līdz 14 ar pusi gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem bez mantas konfiskācijas. Tāpat no apsūdzētajiem bija pieprasīts piedzīt valstij radīto zaudējumu – 3600 eiro, cietušajiem radīto zaudējumu – 2794 eiro un morālo kompensāciju par labu bojā gājušās jaunietes vecākiem – 50 000 eiro.

Kopumā minētajā lietā bija apsūdzētas četras personas. Diviem 1998.gadā dzimušiem nepilngadīgajiem, kā arī kādam 1990.gadā dzimušam vīrietim apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 117.panta 9. un 10.punkta – par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā un to izdarījusi personu grupa. Vēl viens 1992.gadā dzimis vīrietis apsūdzēts pēc Krimināllikuma 20.panta 2. un 3.daļas par līdzdalību – nozieguma organizēšanu un uzkūdīšanu.

Jau ziņots, ka 2015.gada 9.janvāra pēcpusdienā Rēzeknes policijas iecirknī tika saņemts iesniegums par Višņakovas pazušanu, kura iepriekšējā dienā Rēzeknē izbraukusi no savas darbavietas ar automašīnu “Audi”, bet mājās nav atgriezusies. Policisti nekavējoties izsludināja jauno sievieti meklēšanā un centās noskaidrot viņas atrašanās vietu. Bija zināms, ka pazušanas dienā sieviete plānojusi tikties ar kādu paziņu.

Pāris stundu laikā kriminālpolicijas darbinieki aizturēja trīs jauniešus aizdomās par saistību ar meklējamās personas pazušanu un ieguva informāciju, ka aizturētie iepriekš rūpīgi izplānojuši jaunās sievietes slepkavību. Izmeklētāji arī noskaidroja vietu, kur noslēptas mirstīgās atliekas. Sākotnējā informācija liecināja, ka jauniete nogalināta ar stieni. Policija atklāja, ka varmākas mirušās sievietes galvu ietinuši audumā, bet virsū ķermenim uzmetuši vecas drēbes un sievieti paslēpuši neapdzīvotā vasarnīcā.

Viens no nepilngadīgajiem pusaudžiem, kurš tiek turēts aizdomās par sievietes noslepkavošanu, jau iepriekš bijis iesaistīts kriminālprocesos par mantiskiem noziegumiem. Tāpat viņš bija aizturēts par vairāku laupīšanu izdarīšanu, taču Rēzeknes izmeklēšanas tiesnesis jaunietim kā drošības līdzekli nepiemēroja apcietinājumu.

Izmeklēšanas laikā kriminālpolicijas darbinieki atklājuši, ka policistu un iespējamā slepkavas ceļi krustojušies jau nozieguma izdarīšanas naktī. Proti, policijas patruļa uz autoceļa apturējusi upurim nolaupīto automašīnu “Audi”, taču, konstatējot, ka pie stūres sēž viņu kolēģa Valērija Bučenieka nepilngadīgais dēls, nenoformēja protokolu par braukšanu bez tiesībām un nepārbaudīja, kas ir automašīnas īpašnieks. Tā vietā policisti paši nogādāja automašīnu jaunieša īrētajā dzīvesvietā, bet automašīnas atslēgas atdeva savam kolēģim.

Par dienesta pienākumu nepildīšanu Valsts policijas Iekšējās drošības birojā tika sākta izmeklēšana. Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, iepazīstoties ar situāciju, no amata pienākumu pildīšanas atstādināja četrus cilvēkus – abus darbiniekus, kuri nepildīja savus pienākumus, kā arī viņu tiešo priekšnieku un aizdomās turētā jaunieša tēvu, kurš strādāja Rēzeknes iecirknī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vairāk nekā desmit. Cik tad – 11, 15, 23?

Draugiem Facebook Twitter Google+