Latvijā
Kriminālziņas

Rēzeknē pastrādāta dubultslepkavība0

Foto EPA/LETA

Pie vardarbības pierod ne vien tie, kuriem tiek darīts pāri, bet arī tie, kuri dzīvo dažu soļu attālumā un ir spiesti uz notiekošo noraudzīties no malas.Rēzeknē pagājušajā nedēļā dzīvoklī atrasti divi miruši cilvēki. Iespējams, viņu nāvē vainojams iereibis līdzcilvēks un ilgstoša policijas vienaldzība, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Tas, ka vismaz viens no daudzstāvu mājas dzīvokļiem, tā teikt, izceļas uz pārējo fona ar skaļu uzvedību, regulārām iedzeršanām un jandāliņiem, nav nekas neparasts. Ar kaimiņiem uzdzīvotājiem nākas samierināties daudziem. Arī Koku ielas 7. nama Rēzeknē iedzīvotājiem jau vairāku gadu garumā nācās noskatīties uz trīs cilvēku lēnu bojāeju. Kāda sieviete ar savu vīru un brāli plostoja nedēļu no nedēļas līdz dienai, kad dzeršanas neprāts vienam no viņiem aizmigloja skatu pavisam.

“Viņš bieži sita savu sievu, kad dzēra, un viņas brāli. Nu, tagad sasita līdz nāvei. Kad viņš bija skaidrā, viņš bija normāls cilvēks. Kad viņš dzēra, viņam aizbrauca jumts,” raidījumam atklāj kaimiņiene Ināra.

Nereti vīrietis iegriezās pie kaimiņiem ar stāstiem par dzīvokļa apzagšanu un citplanētiešu apciemojumiem. Tas liecināja, ka vīrietim ir psiholoģiskas problēmas.
Kaimiņiem sen jau bija skaidrs, ka uzdzīvotāju trijotne ne vien kopā dzīvo un izklaidējas, bet arī viens ar otru fiziski izrēķinās. Lielākais varmāka esot bijis mirušās sievietes vīrs. Lai cik stipri viņš savu sievu un viņas brāli sistu, viņi nekad nesūdzējās.

Apkārtējie, zinot par vardarbību, vairākkārt esot saukuši policiju un mediķus, taču glābējiem dzīvokļa durvis nekad neesot atvērtas. Tā nu redzot, ka iejaukšanās nelīdz, kaimiņi metuši mieru. Tagad gribot negribot iedzīvotāji jūtas vainīgi par to, ka piektdienas rītā sieviete un viņas brālis tika atrasti miruši savā dzīvoklī.

“Bieži esam aizdomājušies, vai spējam, ko izmainīt. Viņš sita sievu, bet mēs baidījāmies tur iesaistīties, baidījāmies paši ciest no viņa. Viņš bija neparedzams un ļoti agresīvs. Šī baiļu sajūta, kad dzirdējām, ka viņš viņu sita, mēs neiejaucāmies. Tagad bieži aizdomājamies, ja mēs tajā naktī būtu iejaukušies, varējām ciest paši līdz pat nāvei. Tā lūk,” noteic kaimiņiene.

Neviens no satiktajiem kaimiņiem nezina, kas īsti tovakar notika un kā par cilvēku nāvi uzzinājusi policija. Klīst runas, ka vaininieks pats, iespējams, devies atzīties.

Policija šobrīd nesniedz plašākus komentārus par šo gadījumu.

LA.lv