×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Rēzeknē pirmizrādi piedzīvos filma “Ar Latgali sirdī”

latgale_leta3

Svētdien, 17. novembrī, Rēzeknē, Austrumlatvijas koncertzālē “Gors”, pirmizrādi piedzīvos ar  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu tapusī filma “Ar Latgali sirdī”, portālu “LA.lv” informēja VARAM.

Filma tapusi sadarbībā ar kinorežisoru Jāni Streiču, “Skuba films” un Latgales plānošanas reģionu. “Ar Latgali sirdī” būs kā dāvana valsts svētkos latgaliešiem un visai Latvijai. Filmas pirmizrāde Rēzeknē paredzēta plkst.13, un tā būs bez maksas.

VARAM norāda, ka, aicinot iepazīt režisora Streiča dzimto pusi Streičos un gūt iedvesmu no ļaudīm, kuri atgriezušies Latgalē, piedzīvojumā pa Latgali vedīs rīdzinieks Dīvs Reiznieks un rēzekniete Sandra Stare.

“Latvijas sākums ir Latgale. Tieši sākums, nevis nostūris, nomale vai beigas. Caur Daugavu, kas ietek Piedrujā, sākas mūsu valsts. Latgale ir spoža zvaigzne Latvijas novadu zvaigznājā, bezgala skaista un sirsnīga,” tā par Latgali un tās cilvēkiem sacījuši filmas autori un varoņi.

Filmas pirmizrādes laikā svētdien uzņēmīgi latgalieši tiks apbalvoti ar VARAM goda rakstiem, varēs klausīties latgaļu mūziku, kā arī apskatīt un iegādāties amatnieku produkciju.

Filma “Ar Latgali sirdī” tapusi VARAM iniciētā rīcības plāna “Iespēju Latgale” ietvaros. Kopumā plānā iekļauti pasākumi 2012.–2013.gadam, kas paredz iedzīvotāju izglītības līmeņa un kvalifikācijas uzlabošanu, kā arī atbalsta pasākumus vietējiem un topošajiem Latgales uzņēmējiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+