×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Rēzekne plāno tērēties “veterāniem” (43)

Foto - LETAFoto - LETA

Rēzeknes pilsēta saņem milzu summas no pašvaldību izlīdzināšanas fonda un valsts dotācijās savu pamatfunkciju nodrošināšanai, taču vienlaikus 9. maija priekšvakarā vieglu roku atvēl tūkstošus eiro no sava budžeta padomju pusē karojušo Otrā pasaules kara veterānu atbalstam.

“Latvijas Avīzes” rīcībā nonākusi informācija, ka šodien Rēzeknes pilsētas dome gatavojas pieņemt lēmumprojektu “Par finansiālu palīdzību biedrības “RRO LAKCA” biedriem”. Lēmumprojekts paredz atvēlēt 4050 eiro no pašvaldības budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai materiāli pabalstītu 81 Otrā pasaules kara dalībnieku, izmaksājot katram 50 eiro. Saņēmēju sarakstu sagatavojusi veterānu nevalstiskā organizācija “RRO LAKCA”.

Pēc likuma, pašvaldības ir autonomas un tiesīgas novirzīt līdzekļus pēc saviem ieskatiem. Tomēr vairāki apstākļi šajā gadījumā dara uzmanīgu. Pirmkārt, biedrības “RRO LAKCA” norādītajā sarakstā vismaz 29 personas dzimušas laika posmā no 1931. līdz 1943. gadam, tādēļ nemaz nevarētu būt Otrā pasaules kara dalībnieki. Otrkārt, likums “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” nosaka, ka publiska persona nedrīkst dāvināt vai ziedot finanšu līdzekļus un mantu, izņemot īpaši paredzētos gadījumos. Turklāt minētā biedrība “RRO LAKCA” nav atrodama sabiedriskā labuma organizāciju sarakstā. Treškārt, Latvijas oficiālā nostāja Otrā pasaules kara notikumu sakarā paredz nedalīt cilvēkus “pareizajos” un “nepareizajos” atkarībā no tā, kuras okupācijas varas pusē viņi karojuši. Tātad līdzvērtīgu atbalstu būtu pelnījuši arī latviešu leģionāri. Ceturtkārt, Rēzekne pašvaldību izlīdzināšanas fondā ir starp saņēmējiem nevis donoriem. Šogad Rēzeknes pašvaldībai no izlīdzināšanas fonda un valsts dotācijām tiek izmaksāti nepilni 2 miljoni eiro, lai spētu nodrošināt pašvaldības pamatfunkciju veikšanu.

Visbeidzot jāmin, ka minētās organizācijas “RRO LAKCA” valdē darbojas Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (“Saskaņa”), tēvs Anatolijs Bartaševičs un pašvaldības deputāta Aleksandra Irišina (“Saskaņa”) dzīvesbiedre Natālija Irišina. “Šeit ir gana daudz juridiskas un ētiskas dabas neskaidrību, lai šo lēmumprojektu sauktu par šaubīgu. Arī naudas saņēmēju sarakstu vajadzētu ļoti rūpīgi izvērtēt, jo diez vai divu gadu vecumā kāds varētu būt varens karotājs pret fašismu,” uzskata Rēzeknes domes opozīcijas deputāts Vjačeslavs Dubovskis.

Mērs Bartaševičs visas bažas noraida un uzsver, ka līdzīgā veidā Otrā pasaules kara dalībniekus Rēzeknes dome atbalstījusi arī iepriekšējos gados: “Līdz šim tas nekādus iebildumus neradīja, un nesaprotu, kādēļ tādi rodas tieši tagad.” Viņš arī paskaidroja ka nauda netiks ziedota biedrībai “RRO LAKCA”. Šī organizācija tikai iesniedz atbalstāmo veterānu sarakstu, pašvaldība to pārbauda un sociālais dienests pārskaita katram cilvēkam pa 50 eiro. Bartaševičs atzina, ka kara veterāni sarakstā esot mazākumā, bet pārējie esot Ļeņingrades blokādē cietušie, bijušie koncentrācijas nometņu gūstekņi un darba veterāni.

“Sociālā darbība ir viena no pašvaldības funkcijām, nevis labdarība. Vairākums Latvijas pašvaldību izlīdzināšanas fondā atrodas saņēmēju galā, bet pamēģiniet starp tām atrast kādu, kas nepārskaita naudu sabiedriskām organizācijām!” teica Bartaševičs. Pēc līdzīgas kārtības un līdzīgā apmērā 18. novembra priekšvakarā Rēzeknē tiekot atbalstīti arī politiski represētie. Citi avoti gan stāsta, ka represētie saņēmuši vien pa 15 eiro katrs, bet pret latviešu leģionāriem pašvaldība neizrāda pat šādu atsaucību. Rēzeknes mērs nesaskata interešu konfliktu arī faktā, ka naudu lūdzošajā organizācijā darbojas viņa tēvs: “Viņš pats nekādu naudu nesaņem.”

Pēc neoficiālas informācijas, Rēzeknes domes lēmumprojekts darījis aizdomīgu arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību. Ministrs Kaspars Gerhards (NA) pat plānojis oficiāli aicināt pašvaldību nepieņemt šādu lēmumprojektu. Tomēr pagaidām rekcijas no VARAM puses nebūšot, jo pašvaldības savā rīcībā ir autonomas. Ministrija vispirms sagaidīs pašvaldības pieņemto lēmumu un tad vērtēs tā atbilstību tiesību aktiem.

Atgādināšu, ka līdzīga situācija Rēzeknē bija izveidojusies arī pagājušovasar, kad šī pašvaldība plānoja finansiāli atbalstīt PSRS karavīrus idealizējošas grāmatas izdošanu. Toreiz iejaucās tālaika VARAM ministrs Romāns Naudiņš (NA), nosūtot Bartaševičam vēstuli ar lūgumu nodrošināt, lai “Rēzeknes dome nepieņem prettiesisku lēmumu”, un jautājums tika uz nenoteiktu laiku atlikts.

Viedokļi

Ivans Ribakovs, Saeimas deputāts (“Saskaņa”): “No vienas puses, varu saprast pretargumentus, bet, no otras puses, šie cilvēki ir piedalījušies Rēzekens atbrīvošanā no fašistiem un ir pelnījuši kādu pateicību, bet no valsts tādu nesaņem. Tad nu jārīkojas pašvaldībai. Un esmu pārliecināts, ka vairākums rēzekniešu šajā gadījumā atbalsta pašvaldību. Ar biedrības “RRO LAKCA” pārstāvjiem esmu ticies un viņu darbību vērtēju pozitīvi.”

Ritvars Jansons, Saeimas deputāts (NA): “Rēzeknes pašvaldība nav izdarījusi nekādu kriminālu pārkāpumu, bet nav korekti, ka atbalstīti tiek tikai vienas puses karavīri. Nav dzirdēts, ka Rēzeknas pašvaldība šādi rūpētos arī par leģionāriem. Šis gadījums kārtējo reizi apliecina, cik nepieciešams bija Otrā pasaules kara dalībnieku statusa likums, kas diemžēl Saeimā nekur nav pavirzījies. Tas noteica līdzīgas tiesības abās pusēs karojušajiem. Pieļauju, ka šo gadījumu varētu pārrunāt Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijā, bet galvenais būtu atgriezties pie Otrā pasaules kara dalībnieku likuma pieņemšanas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Intars, paskaidrojums Atbildēt

  Stāsts ir ne tikai par to, ko vācieši izdarīja līdz 1945. gadam, bet arī par viņu plāniem uz daudziem gadu desmitiem, kurus, par laimi, neizdevās īstenot! Okupēto Austrumu teritoriju ministrs Alfrēds Rozenbergs jau pirmajās instrukcijās triju Baltijas valstu teritoriju jeb Ostlandes reihskomisāram H.Lozem raksta, ka austrumu politikas uzdevums ir radīt teritoriju, kurā var izmitināt apmēram simts miljonus vācu rases pārstāvju. Ar dzelžainu neatlaidību Austrumos ir jāiemitina vācieši, miljonu pēc miljona! Ne ilgāk kā pēc 10 gadiem es gaidu ziņojumu par okupēto apgabalu kolonizāciju, iemitinot tur vismaz 20 miljonus vāciešu.
  Lai atbrīvotu teritoriju, baltiešu bija plānots iznīcināt vai pārvietot, bet atlikušajiem atņemt nacionālo pašapziņu un pārvāciskot. Himlers rakstīja, ka nevāciešiem nepienākas augstākā izglītība, viņiem pietiks ar 4 klasēm, lai prastu parakstīties, skaitīt līdz 500 un iemācīties pakļauties vāciešiem, būt centīgiem un paklausīgiem. Šīs rasu ziņā nepilnvērtīgās tautas piegādās Vācijai sezonas strādniekus darbam ceļu būvē un akmeņlauztuvēs. Ir vēlams mudināt latviešus, igauņus un lietuviešus brīvprātīgi pārcelties uz Krievijas dziļākiem apgabaliem. Tagadējā dzīvesvietā drīkst atstāt vairāk par 50% igauņu, līdz 50% latviešu un līdz 15% lietuviešu. Pārējie jāizsūta! Vāciešiem latvieši jātur drošā attālumā no sevis. Vāciešiem, kuri izcēlušies kaujās, jāpiešķir līdz 1000 ha lieli zemes īpašumi, konfiscējot šo zemi nepietiekami lojāliem vietējiem. Kopumā tā būtu trešā daļa Baltijas zemju. Jāražo pēc iespējas vairāk lauksaimniecības produkcijas un jāsūta tā uz Vāciju. Vietējo iedzīvotāju dzīves līmenim jābūt maksimāli zemam.
  Vai turpināt, dārgās dāmas?

  • Aiz paraksta Intars slēpjas Ingars Burlaks, LSP aktīvists, kurš izaudzis ar Drīzuļa pasakām un turpina dzīvot šajā pasaku telpā.

 2. Pēc krievijas likumiem, kara veterāni skaitās arï tie, kas piedalíjās Ungārijas slaktiņā 1956. gadā un bija Čehislovakijā 1968. gadā. Tā. kā nebrïnieties, ka šo tik daudz.

  • 2 reizes sašautais Atbildēt

   Pēc psrs likumiem kara veterāni ir arī tie, kam tagad ~50 gadu un kuri piedalījušies psrs-Afganistānas karā. Afgāņu veterāniem ir grāmatiņas ar bildi un spiedogiem, kas apliecina šo “kara veterāna” statusu. 80.gadu sākumā īpaši niknas bija vecenes, kuras sūdzējās milicijai un čekai par kaut kādiem gados jaunajiem un kaut kādu nezināmu (psrsā par afgānas karu bija minimāla informācija) karu veterāniem, kuri lien veikalos bez rindas un nopērk labāko gaļu. Bet toreiz gados jaunajiem un gan fizisko, gan garīgo traumu dabūjušajiem afgānas kara veterāniem bija tiesības veikalā nevis stāvēt 100m garā rindā, bet bez rindas iet un ņemt, ko grib, ja vien bija nauda. Un vēl bija dažādas priekšrocības.
   Mana pārleicība – 9.maijs ir Latvijas otrreizējas okupācijas diena un to svin Latvijai nedraudzīgi un nevēlami cilvēki.

 3. Ja pieņem,ka 1941.gadā bija kaut vai tikai 18 gadi,kas ir maz ticams,tad tagad ir 92.vai tiešām šeit ir 5000 kara frontē pabijuši veterāni,kuri ir tik sprauni,ka var pie staba tusēt?Un neviens man nevar paskaidrot,kā tas ir iespējams…

 4. Ļoti gribētos zināt kas par jēdzienu ir ‘darba veterāns’, katrs pensionārs ir darba veterāns

 5. Tā būtu cēla rīcība, ja Rēzeknes dome piešķirtu pabalstu visiem II Pasaules kara dalībniekiem, arī, ja piešķirtu pabalstu tikai Sarkanajā armijā karojošajiem – pusbēda, taču pēc kādiem kritērijiem un par ko tos var piešķirt kaut kādiem Ļeņingradas blokādi pārcietušajiem vai mistiskiem “darba veterāniem”. Nav jābrīnās, ka šāda murgaina un pretvalstiska rīcība tad arī kalpo par pamatu dažādu notikumu apšaubīšanai un attieksmes veidošanai.

  • Tev taisnība – tāds nu ir tas ķīmijas pamatlikums: sajauc kilogramu ievārījuma un kilogramu sūdu un sanāks divi kilogrami sūdu.

 6. Runāšu skarbi. Šitās šausmas! Kāds domā svinēt uzvaru pār Hitleru!!! Kur skatās SAB, policija un drošības dienesti?!!! Būtu Hitlers uzvarējis 2. Pasaules karā, te būtu Ostlande – dzīves telpa vāciešiem, bet vietējie latvieši varētu viņus apkalpot – tie, kas ir darbaspējīgi. Pārējos nošautu, jo liekas mutes nav jābaro. Izglītība vietējiem aborigēniem – divas klases, lai prot lasīt un rakstīt (vācu valodā, protams). Un tad atnāca riebīgie krievi un izjauca skaistos Hitlera plānus! Kādas bēdas mūsu tautai!

  • jo vēl nav apmiruši tie latvieši ,kuri dzīvoja Ostlandē,mācījās latviešu skolās,studēja latviešu augstskolās,izdeva latviešu grāmatas,darbojās latviešu teātros,Latvijas Nacionālajā Operā un ar divu klašu izglītību apkalpoja vāciešus.Tas bija šausmīgi.Pārējos latviešus gan nošāva,bet daži vēl dzīvi,pateicoties cēlajiem krievu atbrīvotājiem un kultūras nesējiem.Un paldies “intaram'”,kas visos portālos dažus izdzīvojušos par to informē!

   • jūsu senči vācu okupācijas laikā laikam acis turēja stingri ciet un neredzēja to, ko negribēja redzēt – ne ebreju dzeltenās zvaigznes, ne to, ka vienā dienā skolā vairs pēkšņi nav neviena ebreju skolnieka… Manai draudzenei, latvietei, senči dzīvoja Latgalē, Baltkrievijas pierobežā. Visus ciema iedzīvotājus sadzina šķūnī, atslēgu priekšā, aplēja ar benzīnu un aizdedzināja. Viņas vectēvs nonāca koncentrācijas nometnē un ir aculiecinieki, kas redzēja, ka viņu vēl dzīvu stūķēja krematorijas krāsnī. Citam manam paziņam māte, toreiz 18-gadīga meitene, no Baltkrievijas atbēga uz Latviju (nebija ebrejiete). Vācieši viņu šeit noķēra un ieslodzīja Salaspilī. Ko šī jaunā meitene bija nogrēkojusies? Par laimi, viņa izdzīvoja. Viņas bērni atceras mātes stāstīto. CILVĒKI ATCERAS!

    • Ko latviešiem vajadzēja darīt redzot, ka šauj ebrejus? Stāties priekšā slepkavu lodēm un mirt, vai norobežoties, klusēt un saglabāt dzīvību, lai pēc kara dzemdētu bērnus un turpinātu latvju tautu?
     Glābt ebrejus bija milzīga drosme un milzīgs risks. Ja pieķēra latvieti, kurš glāba ebrejus – šo latvieti nacisti un nacistu pakalpiņi vai nu nogalināja vai ielika cietumā.

     • tieši tā – pēc kara dzemdēt bērnus, turpināt latviešu tautu un neaizmirst slavēt vācu okupāciju!

    • tā “naivā kundzīte”,kuras sencis,starp citu,izglāba no nāves 8 ebrejus.Un nevajag maldināt jaunus cilvēkus,rakstot ar kličku “intars”.Vajag,ja tik ļoti gribas izpausties,rakstīt skaidri un gaiši,ka runa ir par ebrejiem.Man tas bija skaidrs uzreiz,bet daudzi var tikt maldināti,lasot jūsu iztēloto,kā būtu ,ja būtu.Manai tautai jūsu mīļotie atbrīvotāji atnesa tikai nāvi,mokas un pazemojumus.

     • Tad parunāsim

      Tad parunāsim, kā iznīcināja baltkrievus un čigānus? Un daudzas citas tautas?

 7. Esmu latvietis. Manu vectēvu jaunu latgaliešu puiku piespiedu kārtā mobilizēja sarkanajā armijā 1944.gadā un vēl daudzus latgaliešus, jo krievi Latgali okupēja jau 1944.gadā un Latgalē izveidoja mobilizācijas punktus. Vectēvs sen miris. Viņš dzīvs vēl būdams teica, ka sarkanā armija bija okupantu armija, kura Latvijai atnesa nevis brīvību, bet okupāciju, deportācijas un genocīdu. Viņš karoja, jo nebija citas iespējas – ja dezertētu, tad nošautu. Ja nepildītu pavēles – nošautu. Ja neietu uzbrukumā – nošautu.
  Radinieki no mātes puses bija leģionā.
  Kapusvētkos gan leģionāri, gan sakranarmieši, gan arī nacionālie partizāni (tie no Sibīrijas atgriezās 50.gados) sēdēja draudzīgi pie viena galda, dzēra šņabi un mājas alu, un jokojās par kara gaitām, kā viens pa otru šāvuši, kā naktīs apciemojuši ierakumus un šo to pievākuši, un stāstīja citus piedzīvojumus. Tāds nāvīgi foršs humors. Skaidrā gan par karu neko un nekad nerunāja.
  Cienu latviešu karavīrus no abām frontes pusēm. Un neaizmirtsu, un pieminu vislielākos Latvijas patriotus – latviešu nacionālos partizānus. Un joprojām atbalstu deokupāciju un dekolonizāciju – joprojām Latvijā atrodas latviešu tautai naidīgi krievruņu okupanti un kolonisti, kuriem dzimst jauni kolonistēni un formējas jauna 5.kolonna.
  Bet daži komentāri ir idiotiem un nacistiem raksturīgi. Tikai latviešu nacisti un pseidopatrioti uzskata, ka leģionāri ir varoņi, bet visi latviešu sarkanarmieši ir nodevēji, deģenerāti un zemcilvēki.

 8. jautājums Mežavilka kungam Atbildēt

  Kurā gadā iesauca sarkanarmijā un cik gadu bija iesauktajiem latviešiem?Kara laikā.

  • Zigurds Mežavilks Atbildēt

   201. latviešu divizija sāka formēties 1941. gada augustā no brīvprātīgiem, kuri jau bija paspējušo iepazīt padomijas “labumus” un cerējs, ticot ka tā spēs atgriesties Latvijā. Nevienam nebija nojausmas kā viss turpināsies. Muļķības,ka tā sastavēj no komunistiem. Tāpāt kā tagadLatvijas valdībā ir komunisti, arī toriez bij komumistu šuniņās, ne vairāk. Mūs komandēja Latvijas karaskolas jauizceptie leitnanti. Bataljona komandieris majors Bergs,bija izlaists no gulaga kad vācieši jau bija Smoļenskā.

 9. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Sarpība ir tāda, ka WW2 kara uzvarētāji saviem kara invalīdiem penijas nemaksā, dažreiz atmet kādu sīkumu. WW2 zaudēta’ji vācieši,kas nav hiterisma mantinikei, legionāriem invalīdiem jau sen maksā pieklājīgas pensijas. Latvijas valdītāji ir, rupji runājot, uzpļāvuši saviem karavīriem. Arī tagad rupes par t. s bruņotajiem spēkiem ir ar mikroskopu jāmklē. Kur vēl pilnīgi neesošās rūpes par WW2 karavriem, kuri Latvijas valdību dēl, bija spiesti liet asinis svešās armiās. Kara laika frontes zaldāti zinātu kā jārīkojās ar tādiem nodevējiem kā godmaņi un birkavi. Pirms tam slavinātsi Kārlis Ulmanis 4 reizes zmagi nodeva Latvijas valsti un viņa saimnieki “vadoni”atalgoja ar lodi pakausī. Krievu zaldātu zābaku laizītāji, neceriet ka jums klāsies labāk.

 10. Padumjo Savienības pusē karojušo Otrā pasaules kara veterānu atbalsts nav pamatfunkcija!

 11. mati ceļas gaisā, Atbildēt

  lasot,ka Krievijas vēstnieks apgalvo,ka Latvijā vēl ir dzīvi 5000!! PSRS pusē karojošie ‘veterāni”Vai kara veterāns Mežavilka kungs,kurš lasa LA,nevarētu paskaidrot,kā tas ir iespējams?Vēl ir dzīvi daži latviešu leģionāri,kurus vācieši iesauca pirms kara beigām,dažkārt pat nepilngadīgus kā ,piemēram,aktieri Hariju Liepiņu,kurš būtu svinējis 90 gadu jubileju 2017.gada beigās.Bet kā var būt dzīvi tik daudz krievu pusē karojošie?

 12. Nu sakiet vēl kā tos latgaliešus vēl ciena un ieredz?Pirmkārt -kāds sakars mūsu valstij ar okupantu armiju, otrkārt- kā tiek tērēta valsts nauda,lai dod visādas biedrības un privātas organizācijas, uz priekšu!Un treškārt- reāli cik tad to veterānu varētu būt, kurā gadā viņiem jāpiedzimst,lai varētu karot un tagad vēl būt dzīviem?Bet tāda sajūta ,ka viņi aug kā sēnes pēc lietus.Paldis dievam, ka pie mums Kurzemē ir cilvēki ar smadzenēm!

 13. Ludzā arī sveiks un naudas balvas dos….?!? īsto veterānu ap 90 gadiem vecu maz…..Tiešām,kur rodas veterāni,ja karš beidzies 70 gadus atpakaļ….Zīdaiņi un bērni taču nekaroja?!?

 14. Brīnums,kur rodas Lielā tēvijas kara veterāni,ja pēc kara pagājuši jau vairāk kā 70 gadi ???!!!???? Daži varētu būt,ja viņiem ir ap 90 gadu pašlaik….,bet pārējie ir viltus veterāni….Nu parēķiniet paši,ļautiņi?!?

 15. … šie cilvēki ir piedalījušies Rēzekens atbrīvošanā no fašistiem …
  —————————–
  Šie ”atbrīvotāji” 1944.gadā sabombardēja gandrīz visu Rēzekni, nogalinot daudz civiliedzīvotāju!!! M…i, nevis atbrīvotāji!!! Kara veterāni – jā.

 16. Ordeņus nospēruši, vai? Atbildēt

  Tiem onkām fotogrāfijā varētu būt 70-75 gadi. Ņemot palīgā elementāras matemātiskas iemaņas, var sarēķināt, ka “veterāniem” kara laikā bija apt.zīdaiņu vai pāris gadu vecu bērnu vecums. Kur šie slepkavu bļambas pie krūtīm dabūjuši??!! Kā smejies, tie nesodītie kara noziedznieki paliek arvien jaunāki un jaunāki. Ja nebūtu kopumā traģiski, būtu pat ļoti komiski.

 17. Perversi, ka Latvijā tiek godināti latviešu tautas mierīgo iedzīvotāju masveida slepkavas!!!!!!!! Arī 9.maija kara slepkavu orģijas pie okupācijas pieminekļa ir perversas!!!

 18. Sveiciens sarkanajiem fašistiem Atbildēt

  Sveiciens sarkanajiem (brūnajiem?) fašistiem to slepkavu svētkos!!!

 19. Skatiet slepkavas vaigā Atbildēt

  Latvieši, skatiet savu senču, mierīgo iedzīvotāju, slepkavas, apzadzējus un izvarotājus vaigā. Tie ir viņi, kas kara un pēckara laikā nogalināja LV mierīgos iedzīvotājus, izdzina no mājām, aplaupīja, izvaroja mūsu sievietes un tgd ar bļambām pie krūtīm tēlo varoņus, patiesībā esot nesodītiem kara noziedzniekiem.

 20. Ir nesaprotama viena lieta, šogad 4. maijā svinam Latvijas Neatkarības deklarācijas 25. gadadienu, par to paraktiski nerunā neviens, bet mēs tiekam informēti par pasākumiem 9. maijā.
  Ir kauns par šādu valdību un Saeimu.

  • Ir liels kauns mūsu vecīšu priekšā Atbildēt

   Man jau pasen katru gadu ir kauns par šo farsu Latvijā. Ir liels kauns šo skaļo svinētāju rokām nogalināto mūsu senču priekšā, skumji un kauns, kauns no mūsu vecīšiem, goda vārds, 9.maija murga laikā man ir kauns skatīties mūsu vecīšiem acīs, kuri atšķirībā no katru gadu angažētajiem “kara veterāniem”, tiešām ir pārcietuši izsūtīšanas, radinieku nāvi, netika žēlots neviens, cik nevainīgu bērnu ir nogalināts. Bet nezvēri svin savus asiņainos svētkus, un mūsu valdība klusē un to pieļauj. NOŽĒLOJAMI!!!

 21. tā saucamos `kara veterānus` Atbildēt

  Kur viņi tos tā saucamos `kara veterānus` izrok. :)))) Veterāni par maksu, vai? Jautājums, ja tiem veterāniem tgd ir, teiksim, 70-80 gadi, tad cik viņiem bija kara laikā. 2015-1942= 73 gadi, tas nozīmē, ka kara laikā šie `veterāni` bija vai nu zīdaiņi, vai arī desmitgadīgi bērni. Viņiem nav kauna ar tiem čieptajiem ordeņiem pie krūtīm tēlot kara veterānus.

 22. Vienkārša lieta, ja Rēzeknes pašvaldībai naudas ir tik daudz, tad tos miljonus no Pašvaldību izlīdzināšanas fonda jāņem nost. Citām pašvaldībām ļoti trūkst līdzekļu. Tātad, lai izvēlas.

 23. Šie veterāni (ja viņi tādi ir) piedalījās Latvijas okupācijā un izdzīvoja tai slaktiņā 99% tikai tie čekisti, kas ar ieročiem dzina ugunī zaldātiņus. Kā var būt lielas Latvijas pilsētas mēri, kas svin Latvijas okupāciju un kā drīkst tam tērēt nodokļu maksātāju naudu?

 24. Vai būtu godīgi, ja tikai pieņemam, ka uzvarētāji būtu otrie, un šiem veterāniem atbalstu Dome neizskatītu?

  • mūsu valdībai ir skaidri jādeklarē savs politiskais viedoklis un jāpasaka, ka starp Latvijas okupētājiem nekādu atbalstāmo “uzvarētāju” nav un nevar būt. Un te nu savs vārds būtu sakāms arī Tieslietu ministrijai un Nacionālajai Apvienībai…
   Nelikvidētās okupācijas sekas nedrīkst kļūt par aktīvu hibrīdkara sastāvdaļu un cēloni (pareizāk sakot – ieganstu) 3.pasaules kara sākumam.

 25. Tiem sovoku izdzimteņiem un viņu pēctečiem pabalstus?Par Latvijas okupāciju,deportācijām,Rēzeknes bombardēšanu?Mietu viņiem pakaļā un aiz Zilupes kopā ar viņu atbalstītājiem.

 26. Tā būtu balsu pirkšana nākamām vēlēšanām.

 27. Kādi vairs veterāni – pašam jaunākajam varētu būt 18+ 70 = 88 gadi , bet kara veterānos jau skraida, mītiņo 70 gadīgie… Jā un tie ir Latviju okupētājvalsts veterāni , jā un kā ar valsts un pašvaldību morāli svinēt okupāciju?

 28. Latviešu leģionāri arī Rēzeknē būtu pelnījuši līdzvērtīgu atbalstu! Izņemot,protams 1931.-1943.gados dzimušos!

Draugiem Facebook Twitter Google+