×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2015
Drukāt

Rēzekne prognozē, ka tiks apdraudēta pilsētas attīstība kopumā (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Rēzeknes pilsētas domes ēka.

Rēzekne prognozē, ka demogrāfiskā situācija pilsētā tuvāko 15 gadu laikā pasliktināsies, aģentūra BNS uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Demogrāfiskās situācijas prognozes liecina, ka iedzīvotāju skaita izmaiņas arī turpmākajos gados paliks negatīvas. Saglabāsies negatīva dabiskā ataudze. Mazināsies, tomēr paliks negatīvs migrācijas saldo. Turpinot samazināties iedzīvotāju skaitam līdz neracionālam Rēzeknes pilsētas lielumam – potenciāli līdz 15 tūkstošiem iedzīvotāju -, tiks apdraudētas visas jomas un pilsētas attīstība kopumā.

Šādas prognozes ir izteiktas Rēzeknes pilsētas izstrādātajā ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam.

Jāatzīmē, ka pilsētas stratēģiskais mērķis līdz 2020.gadam ir stabilizēt iedzīvotāju skaitu uz 32 tūkstošiem, savukārt līdz 2030.gadam paaugstināt to līdz 35 tūkstošiem. Dabiskajam pieaugumam un migrācijas saldo tuvāko piecu gadu laikā plānots apturēt negatīvo tendenci un līdz 2030.gadam nodrošināt, lai abi indikatori ir pozitīvi.

Plānošanas dokumenti – Rēzeknes pilsētas Ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030.gadam un Rēzeknes pilsētas attīstības programma 2014.–2020.gadam – ir apstiprināti saskaņā ar Rēzeknes pilsētas domes lēmumu, un to izstrādātājs ir Rēzeknes domes attīstības pārvalde.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kādu Ameriku beidzot nākas dzirdēt no Domes nama…VAI TAD TIK DAUDZ LAIKA vajadzēja ,lai apjēgtu kurp mēs ejam.Diemžēl dumjības izplatīsana apkārteja vidē turpinās,,,šodien jāsecina,ka neatgriezniski esam zaudējusi speju vairoties pilsētas robežās,,demografiska situācija diemžēl nav vienīgā nelaime,japievērš vērība vaislas materiālam, pensionētās veciņas,cik tās ne sēklo, atvasi nedos. republikai jārēķinas ar to ,ka bez pilsētas bezjēdzīgas dotēšanas,tuvakos gados nāksies arī uzturēt atlikuso pilsētnieku kopu…neapstrīdāms fakts- dome tērē joprojām uz nebēdu,liels kumoss neapšaubāmi atkrīt konkrētas ģimenes kontos..Vk drosi,ka ceļu līdz Rēzeknei tuvākā laikā mērot negrasās,atliek vienīgi minēt kāpēc.???

  2. Jādomā par darbavietām, uzņēmējdarbības veicināšanu. Esmu pāliecināta, ka ja grib, var visu to darīt!

    • darbavietas valsts rada tikai socālistiskajā iekārtā. Normālā valstī darbavietas rada tās iedzīvotāji ar pašvaldību atbalstu.

  3. Nav pagājuši pat trīs gadi, kad visu pāreējo partiju politiķi, arī žurnālisti ņirgājās par NA, kad tie cēla trauksmi par katastrofālo demogrāfisko stāvokli valstī. Mēģinājumus veikt kaut minimālos pasākumus stāvokļa uzlabošanai sauca par ultimātiem, kā Dombrovskis, tā Bērziņš. Taisni brīnums – cik ātri atmodušies!

  4. Negatīva dabiskā ataudze – Интересная формулировка… то есть политический беспридел который творится не только в Резекне а в стране в целом… геноцидная политика по отношению к народу (безработица, имиграция, налоговая политика, социальная сфера) теперь оказывается называется – естественным отбором. Да-а-а-а-а…. вот истеное лицо политики. Даже после второй мировой в Резекне оставалось на много больше людей. Например в 1991 году население города составляло 43 032 человек !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+