Ekonomika
Bizness

Rēzeknē top 3D žogi 5


Uz žoga plaknes izveidots telpisks zīmējums.
Uz žoga plaknes izveidots telpisks zīmējums.
Publicitātes foto

“Savulaik esmu studējis ekonomistos, tagad turpinu mācības maģistrantūrā – vadības zinātnēs. Man ir 25 gadu liela praktiskā pieredze uzņēmējdarbībā, kas lieti noder. Pēdējais lolojums ir “Gravtex”, kas ražo dekoratīvos žogus no priedes koka un dekoratīvos sienu paneļus no bērza saplākšņa,” stāsta An­dris Filipenoks, uzņēmuma īpašnieks un dizaina ideju ģenerators.

Paneļi maina interjeru

Kad 2012. gadā Andris sāka veidot uzņēmumu, viņa nodoms bija, izmantojot modernās kokapstrādes iekārtas, veidot neparastus un oriģinālus koka ražojumus, kuri varētu tikt plaši lietoti gan dzīvojamās mājās, gan sabiedriskos objektos. Idejas ar draudzīgā kolektīva palīdzību tika ātri īstenotas. Ar CNC frēzi tika izveidoti lielformāta ažūri koka saplākšņa paneļi, kas jau rotā daudzus interjerus. Paneļi veido ideālas norobežojošas plaknes un cauri spīdošā gaisma labi izceļ kokā izzāģēto ornamentu. Pētot jauno tehnoloģiju iespējas, novators gāja vēl tālāk un izstrādāja kokā veidotus 3D reljefus, dekoratīvus sienas paneļus, kurus var izgatavot jebkurā izmērā un zīmējumā, nokrāsot jebkurā krāsā. To pamatmateriāls finieris piešķir cilnim papildu šķērssvītru rakstu.

Unikāli žogi

Uzņēmums ražo arī paneļu tipa žogus, kas paredzēti māju, vasarnīcu un lauku sētu norobežošanai. Parasti koka žoga laidums ir līdzens – visi dēlīši vienādi. Andrim ienāca prātā doma: ja uz žoga plaknes izveidotu telpisku zīmējumu, tas žogu laidumam piešķirtu ļoti oriģinālu izskatu. Ar radošā kolektīva palīdzību arī šī ideja tika ātri īstenota. Pēc datorā uzzīmētas skices katru dēlīti apstrādājot ar CNC frēzi un vēlāk savienojot vienā panelī, tagad var izveidot paneli ar telpisku un modernu zīmējumu. Tajā var būt vienkāršas brīvas formas figūras, piemēram, vilnis, vai arī stingrākas ģeometriskas formas kā apļi, elipses rombi, latviešu spēka zīmes, vienkārši simboli u. c.

Atsevišķi tiek izstrādāts pieskaņots žoga stabiņš. Kad žoga paneļa līstes ir figurāli izfrēzētas, tās sakomplektē paneļos. Tad žogus iepakotus nogādā pie pircēja, kurš tos pats var arī samontēt un nokrāsot sev vēlamā krāsā. Vislabāk izmantot ekoloģiskās linsēklu eļļas krāsas un beices, kas padara produkciju videi draudzīgāku. Protams, žogi un paneļi nav viss. Kā papildu ienākums uzņēmumam ir CNC koka apstrādes pakalpojumi – kokgriezumi, interjera un eksterjera dekorācijas, radiatora režģi, dārza mājiņas, koka norādes un stendi, koka zīmju dēļi, rāmji, līstes un mēbeles.

“Mūsu biznesa idejas pamatā ir oriģinalitāte, izskatīgums, augsta kvalitāte un saprātīga cena. Domāju, ka dizains ieņem lielu nozīmi katra cilvēka dzīvē. Uz āru vērsta, sakārtota vide pilnveido un ceļ katra indivīda pašapziņu. Skaistajam noteikti vajag atvēlēt naudu!” skaidro Andris.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Iziet pasaulē

Uzņēmums netur sveci zem pūra un aktīvi skatās uz ārējiem tirgiem. Veiksmīga bija Lielbritānijā, Birmingemā, notikusī kokapstrādes izstāde “Timber Expo 2017”, kurā firma piedalījās Latvijas kopstendā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Pateicoties šai izstādei, tika nodibināti kontakti ar Anglijas un Polijas celtniecības materiālu veikalu tīklu pārstāvjiem, kuriem uzņēmums piegādā savus izstrādājumus.

“Pozitīvas atsauksmes nedaudz pacēla mūsu paš­apziņu un parādīja, ka mans Rēzeknes uzņēmums strādā pareizā virzienā. Šī atziņa pat ir svarīgāka nekā noslēgtie darījumi,” atzīmē Andris.

Jau no paša darbības sākuma Andrim izveidojusies laba sadarbība arī ar Latgales uzņēmējdarbības centru, kas deva iespēju piedalīties centra organizētajos pasākumos. Piemēram, kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizētajās tirdzniecības misijās Somijā, Norvēģijā un Krievijā. Lai arī tās bija pirmās ugunskristības, brauciens izrādījās ļoti veiksmīgs. Atrastie partneri šobrīd Rēzeknē ražoto produkciju piedāvā gan interneta veikalos, gan arī dizaina salonos. Notiek aktīvas sarunas arī ar Vācijas un Francijas uzņēmējiem. Arī mājās uzņēmums iekaro atzinību. Pērn uzņēmums Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva” saņēma balvu nominācijā “Rūpnieciskais dizains”.

VĒRTĒJUMS: “ar paneļu dizainu maina telpu”

Diāna Apele, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesionālās bakalaura studiju programmas “Interjera dizains” direktore: “Interjers cilvēka dzīvē var ieviest jaunas pārmaiņas, sekmēt tā dzīvi, radīt pozitīvas noskaņas. Ir patīkami apzināties, ka ar dažādu dizaina elementu palīdzību iespējams tik jūtami izmainīt telpu iekšējo un ārējo konceptu. “Gravtex” spēj to paveikt, izmantojot jaunākās kokapstrādes tehnoloģijas un materiālus. Oriģinālā dizaina koka paneļi piešķir telpām jaunu dvesmu, un cakainie koka raksti interjerā rada viegluma sajūtu.”

LA.lv