×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. janvāris, 2017
Drukāt

Rēzeknē varēs iepazīt Ziemeļvalstu laikmetīgo arhitektūru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā no 7. janvāra līdz 5. februārim Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstādē “NORDIC ID” būs aplūkojami 25 arhitektūras projekti, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Izstādes pamatā ir mēģinājums atbildēt uz jautājumiem, ko mūsdienās nozīmē ziemeļu identitāte un kā tā atspoguļojas arhitektūrā.

Idejas īstenošanai tika uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas, aicinot viņus piedāvāt savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā. Katrs kurators izvēlējās piecus arhitektūras projektus savā dzimtajā zemē, kuri pēc kuratora ieskata vislabāk atbilst šai idejai. Izstādes formāts tika iecerēts kā piecu neatkarīgu viedokļu, kurus apvieno “NORDIC ID” ideja, platforma un iegūtais rezultāts ir 25 arhitektūras projekti – 25 ziemeļu identitātes.

“NORDIC ID” Latvijā jau iepriekš bijusi skatāma vairākās Latvijas pilsētās, bet Rēzeknē 11. janvārī plkst. 13 to papildinās Latvijas Arhitektūras muzeja vadītājas Ilzes Martinsones lekcija “Ziemeļu identitāte un Latvijas arhitektūra”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+