×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Rēzeknes Augstskola prezentēs virtuālo muzeju

Ekrānšāviņš no futureofmuseums.euEkrānšāviņš no futureofmuseums.eu

Rēzeknes Augstskolas (RA) tradicionālais Andrejdienas pasākums šogad notiks agrāk – 21. un 22. novembrī, noslēdzot projektu “Virtuālā pagātne – muzeju nākotne”, portālam LA.lv pastāstīja projekta vadītājs Ingars Gusāns.

Projektā, kas ilga divus gadus un noslēgsies šī gada beigās, RA darbojas kā vadošais partneris, pulcējot ap sevi partnerus – Ķēdaiņu Reģionālo muzeju (Lietuva), Grodņas Valsts vēstures un arheoloģijas muzeju (Baltkrievija) un Rēzeknes pilsētas domi, kas pārstāv Latgales Kultūrvēstures muzeju.

Projekta noslēguma konference “Krustpunkti pierobežas kultūrā, valodā, vēsturē” tiek rīkota kopā ar 7. starptautisko latgalistikas konferenci, kas RA notiks 21. un 22. novembrī. Konferencē tiks prezentēti projekta sasniegumi – virtuālais muzejs, projekta mājas lapa www.futureofmuseums.eu, četras spēles, kā arī pētījumi par kopīgo un atšķirīgo latviešu, latgaliešu, lietuviešu, baltkrievu un citu tautu valodās un kultūrās.

Līdz ar projekta dalībniekiem konferencē piedalīsies referenti no citām Latvijas pilsētām, Krievijas, Polijas, ASV, Lielbritānijas, Igaunijas, Gruzijas.

Divu dienu konference papildināta ar kultūras pasākumiem, bet 22. novembrī paralēli zinātniskajiem lasījumiem notiks diskusija par Latvijā maz apspriestu tematu “Kā saglabāt un nostiprināt amatniecības nozari?”. Notiks arī amatnieku tirdziņš, iepazīstinot daudzos viesus (ap 70 cilvēku no Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Krievijas un citām valstīm) ar Latvijas, sevišķi Latgales amatniecības un mājražošanas izstrādājumiem.

Vakara un projekta noslēguma konferences kulmināciju veidos literāri muzikālais Andrejdienas pasākums “Valodu krustpunktos”, kurā piedalīsies projekta dalībvalstu literāti un muzikanti, prezentējot valodu un muzikālo ideju daudzveidību, kā arī nojaucot valodu robežas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+