×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Rēzeknes Augstskolas rektora amatā ievēlēts Teirumnieks

Foto: LETAFoto: LETA

Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks.

Par Rēzeknes Augstskolas (RA) rektoru ievēlēts līdzšinējais rektors Edmunds Teirumnieks, pastāstīja RA pārstāve Lolita Kivleniece-Kuzņecova.

Viņa pavēstīja, ka no 62 Satversmes sapulces dalībniekiem par Teirumnieka ievēlēšanu nobalsoja 61, pret – viens dalībnieks.

Jau vēstīts, ka konkurss uz RA rektora amatu tika izsludināts 19. janvārī un turpinājās līdz 22.februārim. Uz amatu pieteicās viens pretendents – līdzšinējais RA rektors asociētais profesors, inženierzinātņu doktors Teirumnieks.

Augstskolas Satversmes sapulcē ir 80 pārstāvji, tostarp 52 akadēmiskā personāla pārstāvji, 12 vispārējā personāla pārstāvji un 16 studējošo pārstāvji. Saskaņā ar RA rektora vēlēšanu organizācijas un norises reglamentu pretendents ir ievēlēts, ja par viņu ir nobalsojuši ne mazāk kā 50% plus viena balss no sapulcē klātesošo sapulces pārstāvju kopskaita.

Ievēlēto rektoru apstiprina Ministru kabinets pēc Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājuma.

Pirmo reizi Teirumnieks rektora amatā ievēlēts 2010.gada 20.aprīlī. Teirumnieks dzimis 1977. gada Rēzeknē. Viņš absolvējis Rēzeknes Augstskolu, 2007.gadā ieguvis inženierzinātņu doktora grādu ķīmijas inženierzinātnē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+