Latvijā
Novados

Rēzeknes domei liek atmaksāt no vecākiem iekasētos līdzekļus par ēdināšanu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Matīss Markovskis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) uzdevis “Saskaņas” vadītajai Rēzeknes pilsētas domei atmaksāt iedzīvotājiem “nelikumīgi iekasētos līdzekļus par audzēkņu ēdināšanu pašvaldības speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs”, aģentūru LETA informēja ministra pārstāve Santa Vaļuma.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Satversmes tiesas spriedumu. “Esmu gandarīts par ST spriedumā noteikto.

Normatīvajos aktos ir skaidri un gaiši noteikts pašvaldības pienākums nodrošināt ēdināšanu bērniem speciālajos bērnudārzos.

Šajā gadījumā bija skaidri redzams, ka ar šo domes lēmumu iedzīvotāju tiesības un vajadzības tiek noliktas otrā plānā un tas nav pieļaujami. Tādēļ pašvaldībai ir steidzami jārisina šī prettiesiskā lēmuma sekas proaktīvi, atmaksājot nelikumīgi iekasētos līdzekļus, negaidot iedzīvotāju iesniegumus vai zvanus,” paziņojis ministrs.

Kā ziņots, 15.novembrī ST atzinusi, ka Gerharda lēmums, ar kuru pieprasīts Rēzeknes pilsētas domei pārtraukt iekasēt maksu par bērnu ēdināšanu Rēzeknes speciālās pirmsskolas izglītības iestādēs, atbilst likumam “Par pašvaldībām”.

ST spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stājas spēkā tā publicēšanas dienā.

Pērn septembrī Gerhards deva rīkojumu apturēt Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par ēdināšanas izmaksu jeb tā dēvētās vecāku maksas noteikšanu pilsētas speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Pamatojot minēto rīkojumu, Gerharda toreizējā padomniece Sanita Dika-Bokmeldere iepriekš skaidroja, ka pašvaldība ir tiesīga noteikt tās padotībā esošo izglītības iestāžu finansēšanas kārtību tik tālu, cik to nenosaka likumi un Ministru kabineta noteikumi. Viņa uzsvēra, ka izglītības jomu regulējošie ārējie normatīvie akti neparedz kārtību, kādā pašvaldība varētu noteikt tās padotībā esošo speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu izglītojamo bērnu vecāku jebkāda veida līdzmaksājumu izglītojamo ēdināšanai.

“Rēzeknes pilsētas domes rīcība, pieprasot vecākiem maksāt par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ir pilnīgi nepieņemama.
Saistītie raksti

Pirmkārt, tas ir nelikumīgi, otrkārt, viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tajā skaitā arī par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs, tāpēc esmu devis rīkojumu apturēt šo domes lēmumu,” norādīja Gerhards.

Pēc iepazīšanās ar rīkojuma saturu 2017.gada 10.oktobrī notika Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika nolemts pieprasīt Gerhardam papildus skaidrojumus par rīkojuma saturu un būtību, taču papildus informācija netika saņemta. Dome nolēma atzīt Gerharda rīkojumu par nepamatotu un tajā ietverto prasību par prettiesisku.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Pavērsiens, kāds līdz šim šovā nav pieredzēts. Saimnieks Vitālijs samānījies potenciālajām līgaviņām 1
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Zemessargi Rīgā mācās aizturēt nemiera cēlājus 1
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: “Brexit” tuvošanās riski: tautieši pastāsta, kā šobrīd jūtas Lielbritānijā
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Esmu optimists, bet bez ilūzijām.” Saruna ar Egilu Levitu par Latvijas zaļumu un paša izvēlēm 1
Intervija 1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ir skaidrs, kurš turpmākos četrus gadus valstī būs centrālais atslēgas cilvēks 2
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners
2 stundas