Laukos
Bizness

“Rēzeknes gaļas kombināts” modernizēsies par pusmiljonu eiro0

Foto LETA

Gaļas pārstrādes uzņēmums “Rēzeknes gaļas kombināts” modernizācijā plāno ieguldīt vairāk nekā pusmiljonu eiro, apliecināja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks.

“Plānojam realizēt investīciju projektus ar mērķi modernizēt esošās iekārtas un radīt konkurētspējīgākus produktus,” sacīja Piterenoks, piebilstot, ka investīciju projektu īstenošanai kompānija plāno piesaistīt arī Eiropas Lauku fonda lauksaimniecības attīstībai (ELFLA) finansējumu.

“Rēzeknes gaļas kombināts” padomes priekšsēdētājs pieļāva, ka pēc investīciju projektu realizācijas kompānija sāks ražot arī jaunus produktus, taču precīzāku informāciju par tiem neatklāja. “Nepārtraukti radām kaut ko jaunu. Tā ir mūsu ikdiena. Jebkuras gaļas produkcijas ražošanā nepieciešama mainība, jo cilvēkam viens un tas pats produkts apnīk,” teica kompānijas padomes priekšsēdētājs.

Piteronoks piebilda, ka kompānijai nākotnē ir vēlme kāpināt arī ražošanas jaudas.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Rēzeknes gaļas kombināts” līdz 2018.gada 30.jūnijam plāno uzstādīt termoformējošu vakuuma iepakošanas iekārtu par 165 000 eiro, bekona šķiņķa injicēšanas, fermentēšanas līniju par 120 000 eiro, dubulto automātisko klipsatoru par 100 000 eiro. Tāpat par 75 000 šoka sasaldēšanas iekārtu, par 65 000 eiro – horizontālu caurejošu plaucēšanas toveri ar saru atdalīšanas iekārtu, bet par 45 000 eiro – gaļas izsekojamības un uzskaites sistēmu ar aprīkojumu.

Pretendenti iekārtu piegādei un uzstādīšanai izsludinātajos sešos iepirkuma konkursos var pieteikties līdz šā gada 4.decembrim.

Jau ziņots, ka “Rēzeknes gaļas kombināta” apgrozījums pagājušajā gadā bija 28,99 miljoni eiro, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 557 260eiro, kas ir par 15,2% mazāka nekā gadu iepriekš.

“Rēzeknes gaļas kombināts” dibināts 2001.gadā, tā pamatkapitāls 93 152 eiro. Uzņēmums pieder kompānijai “AB Holding” (25%) un trim Latvijas privātpersonām, tostarp lielākajai kompānijas kapitāldaļu īpašniecei Vinetai Piteronokai, kurai pieder 44,05% kompānijas kapitāldaļu.

LA.lv