×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

“Rēzeknes gaļas kombināts” sāks ražot zirga desu; apsver arī eksportu

Foto - LETAFoto - LETA

SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” nolēmis sākt jauna produkta ražošanu, kura sastāvā būs zirga gaļa. Uzņēmums zirga desu ar nosaukumu “Kalnu servelāde” sāks ražot jau tuvākajā laikā, izejvielu iepērkot Eiropas Savienībā. Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmumā, jau tuvākajā laikā produkts būs pieejams arī patērētājiem.

“Latvijā zirga desas ražošana ir brīva niša. Pēdējo nedēļu saceltās ažiotāžas dēļ saistībā ar zirga gaļu esam nolēmuši uzsākt jauna produkta ražošanu. Daudzi atceras padomju laikā popularitāti ieguvušo desu “Stepes pusžāvētā”, kas arī tika ražota no zirga gaļas. Patlaban šāda delikatese vairs netiek piedāvāta, tomēr pieprasījums pēc tās ir, tādēļ esam nolēmuši sākt tās ražošanu un ļaut katram iedzīvotājam nogaršot, kāda tad īsti ir pēdējā laikā tik bieži “aprunātā” zirga gaļa,” sacīja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks.

Kā pastāstīja “Rēzeknes gaļas kombināta” ražošanas tehnologs Mairis Trupavnieks, jaunais produkts atšķirsies ar vēl lielāku kvalitātes kontroli. “Kalnu servelāde” tiks ražota tikai no augstvērtīgām izejvielām, kas iepirktas Eiropas Savienībā. Uzņēmumā gan neminēja, no kuras valsts nāks jaunā produkta izejviela.

“Mūsu ražotā zirga desa būs augstvērtīgākas gaļas pusžāvētā desa. Alkšņu kūpinājumu un piesātināto garšas buķeti īpaši novērtēs delikatešu cienītāji un gardēži,” atzina Trupavnieks.

Sākot zirga desas ražošanu, “Rēzeknes gaļas kombināts” plāno to arī eksportēt. Tāpat uzņēmumā tiek prognozēts, ka pieprasījuma dēļ gaidāms produkta deficīts.

“Tirgus prognozēs pamatā esam konservatīvs uzņēmums, neatļaujoties nepamatotus riskus, tomēr attiecībā uz “Kalnu servelādi” esam pārliecināti, ka pieprasījuma dēļ mums nāksies palielināt ražošanas jaudu šim produktam,” sacīja Piternoks.

Kā ziņots, tikmēr Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veicis pārbaudes uzņēmumā, pārbaudot pavadzīmes un vairākus paraugus nosūtot uz laboratoriju Lielbritānijā. Atbildes tiek solītas divu nedēļu laikā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Vakar un šodien veicam pārbaudes Rēzeknē, un produktu – konservu un desu – paraugus esam nosūtījuši uz Lielbritāniju. DNS izmeklējumi nav lēts prieks un maksā ap 100 mārciņām katrs. Tikai vakar saņēmām valsts piešķirto finansējumu – 9355 latus -, kas mums ļaus līdz marta beigām veikt vēl apmēram 50 produktu analīzes visos gaļas pārstrādes uzņēmumos,” sacīja Balodis.

Viņš arī norādīja, ka uz Lielbritānijas laboratoriju pagājušajā nedēļā nosūtīti divi SIA “Kuršu zeme” izstrādājumu paraugi un arī šīs atbildes vēl nav saņemtas.

“Tikmēr esam pārbaudījuši visu “Kuršu zemes” dokumentāciju un neesam konstatējuši, ka viņi no vietējām kautuvēm būtu iepirkuši zirga gaļu. Visās pavadzīmēs figurē tikai liellopu gaļa, tāpēc tagad pārbaudām visus dokumentus saistībā ar liellopu gaļas iepirkšanu no Eiropas Savienības,” norādīja Balodis.

Kā jau vēstīts, pagājušajā nedēļā vairākās Latvijas kautuvēs un vienā gaļas pārstrādes uzņēmumā – SIA “Forevers” – ir konstatētas aizdomīgas darbības ar zirga gaļu. Lopu kautuvei Ērgļu novadā “Aibi” tiks piemērots sods par pārtikas izsekojamības nenodrošināšanu 500 latu apmērā saistībā par to, ka kautuve uzņēmumam “Forevers” piegādāto zirga gaļu uzdevusi par liellopu gaļu.

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī trīs citās kautuvēs – SIA “Viļumene”, ZS “Kalnpierbes” un SIA “Musino” -, kurās nav nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+