×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. februāris, 2012
Drukāt

Rēzeknes mērs: pašvaldībās jāļauj runāt krieviski (4)

rezekne

Jālikvidē Valsts valodas inspekcija un pašvaldībās ar augstu krievu valodā runājošo koncentrāciju jāļauj runāt krieviski, uzskata Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (SC, attēlā).

Kā Bartaševičs stāstīja aģentūrai LETA, pat pēc valodas referenduma ir daudz problēmu, ko nepieciešams risināt. “”Saskaņas centrs” iniciatīvu gaidīs no Saeimas un valdības, jo vairākkārt esam piedāvājuši sākt dialogu, par ko tagad plaši runā valdošā koalīcija,” sacīja mērs un pauda pārliecību, ka pašvaldībās, kurās ir daudz krievu valodā runājošo cilvēku, ir nepieciešams, ka krievu valodai ir oficiāls statuss.

Tāpat Rēzeknes mērs iesaka likvidēt Valsts valodas inspekciju, jo, pēc viņa domām, inspekcijas darbs nekādu labumu valstij nedod. “Valsts valodas inspekcija var atņemt cilvēkam darbu, ja viņam nav pietiekamā līmenī latviešu valoda. Bet nav nepieciešamības sodīt cilvēkus tikai tāpēc, ka, piemēram, sētnieks nevar runāt latviešu valodā,” pauda Bartaševičs.

Rēzeknes mērs iesaka Valsts valodas inspekciju pārdēvēt par Valsts valodas apmācību komisiju, kurā esošie speciālisti strādās kā mācībspēks, saņems to pašu algu un mācīs latviešu valodu tiem, kam tas ir nepieciešams.

“Ar prieku Rēzeknē uzņemšu šādus speciālistus un nodrošināšu darba apstākļus. Jo tas, ko patlaban dara inspekcija, nenāk par labu valsts valodai,” teica Bartaševičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tautas gudrība māca : Ar labiem nodomiem ceļš bruģēts uz elli… Bet vai tiešām cien. A.Bartaševiča nodomi ir tik nevainīgi , kā sākumā varb;ut izklausās ? Ir gadījies būt vienā,otrā patiešām latviskā novadā,kur gandrīz 90% iedzīvotāju ir latvieši ,bet pārējie ,tā dēvētie krievvalodīgie valsts valodu pārvalda vismaz sarunu līmenī. Un ticiet man,ja kādā pašvaldības iestādē vai veikalā parādās kāds vecs tantuks vai onkulītis,kas visu savu nodzīvoto mūžu nav uzskatījis par vajadzīgu iemācīties latviešu valodu ,tad ar viņiem tiek runāts krieviski.Un nevajag Bartaševica kungs pūst pīlītes,ka Jūsu darbinieki ar apmeklētajiem runā tikkai latviski.Nu nevajag bāzt batonu ausī. Godavārds ,aizbraukšu pie Jums un paskatīšos,kā Jūsu sekretāre reaģēs uz manis izteikto jautājumu krievu valodā. Uz tikšanos ,Bartaševi’ča kungs.

Draugiem Facebook Twitter Google+