Latvijā
Kriminālziņas

Rēzeknes novadā aizturēts vīrietis, kurš privātīpašumā izveidojis nelikumīgu degvielas uzpildes vietu1

Foto: Valsts policija

Valsts Policija (VP) savā rīcībā ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti. Informācijas pārbaudei VP Latgales reģiona pārvaldes (LRP) Kriminālpolicijas biroja darbinieki sadarbībā ar VID amatpersonām veica operatīvus un izmeklēšanas pasākumus, kuru rezultātā Rēzeknes novadā izņemts liels daudzums nelikumīgas degvielas, cigarešu un alkohola. Izmeklēšana turpinās, portālam “La.lv” pavēstīja VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākais speciāliste Ksenija Belova.

VP LRP policisti savā rīcībā bija ieguvuši informāciju par personu, kura, iespējams, Rēzeknes novadā kādā nekustamā īpašumā nelikumīgi glabā un tirgo naftas produktus ievērojamā apmērā, bez to likumīgu izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

Minētās informācijas pārbaudei VP LRP Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas likumsargi vakar – 9.oktobrī, sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonām iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veica rūpīgi plānoto procesuālo darbību kompleksu, tostarp veica kratīšanas Rēzeknes novada Vērēmu pagastā.

Apskatot privātīpašuma teritoriju, likumsargi konstatējuši, ka tajā realizācijas nolūkiem tiek glabāti šķidrumi ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaku, ka arī aprīkojums transportlīdzekļu uzpildei.

Kopumā kratīšanas laikā tika izņemti apmēram 8000 litri šķidruma, kas visdrīzāk ir dīzeļdegviela, kā arī uzpildes pistoles un citas transportlīdzekļu uzpildei izmantojamas ierīces.

Foto: Valsts policija

Jāpiebilst, ka turpinot kratīšanu, saimniecības ēkās tika konstatētas arī citas nelikumīgas akcīzes preces – 30 000 “NZ” cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, ka arī 10 litri dažādu alkoholisku dzērienu ar Krievijas akcīzes markām. Turpat tika konfiscēti arī visdrīzāk nelikumīgā ceļā iegūtie finanšu līdzekļi – 7000 eiro, un tostarp tiek lemts jautājums par kriminālprocesa uzsākšanu pēc KL 195.panta, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu.

Aizdomās par saistību ar minētiem noziedzīgiem nodarījumiem notikuma vietā aizturēts 1967.gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Saistītie raksti

Pašlaik likumsargi turpina izmeklēšanu, lai noteiktu precīzu izņemto šķidrumu sastāvu un daudzumu – nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

VP atgādina, ka saskaņā ar KL 2201.panta pirmo daļu, par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, savukārt pēc KL 195.panta 1.daļas, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Sievietēm Latvijā ienākumi ir par 18% mazāki nekā vīriešiem. Jaunākie Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa dati
5 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
8 stundas