×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Rēzeknes novada bērni Latvijai svētkos dāvina savus labos darbus (1)

Foto: Rēzeknes novada pašvaldībaFoto: Rēzeknes novada pašvaldība

Rēzeknes novada Izglītības pārvalde novembra sākumā ierosināja pirmssvētku laikā iedzīvināt jaunu tradīciju – sagaidot valsts svētkus, dāvināt Latvijai savus labos darbus, informē Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Ļaksa.

Rēzeknes novada skolēni labprāt iesaistījušies dāvināšanas akcijā: Maltas pirmsskolas izglītības iestādes “Kāpēcīšu” grupa pārsteigusi Maltas veselības un sociālās aprūpes centra sirmgalvjus ar pašu taisītām cepumu “mājiņām”, Gaigalavas pirmsskolas izglītības iestādes bērni veidoja sarkanbaltsarkanus svečturus. Savukārt vairāku skolu audzēkņi sakopuši pagasta apkārtni, tostarp Lāčplēša kara ordeņa kavaliera kapa vietu Gaigalavas pagastā.

“Klases stundā, kas bija veltīta Lāčplēša dienai, skolēni izrādīja lielu interesi par neatkarības cīņām, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem un viņu nopelniem,” atklāja Gaigalavas pamatskolas 3. klases audzinātāja Vija Armuška, “tāpēc stundas noslēgumā radās priekšlikums apciemot un sakopt Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Eduarda Zvaigznes kapa vietu.”

Eduards Zvaigzne bija pirmās Latvijas Neatkarības rotas virsleitnants, kurš piedalījies Brīvības cīņās par Latvijas neatkarību 1919. gada maijā. Kā atzina skolotāja, sakopjot kapa vietu, kā arī noliekot svecītes un ziedus, bērni iemācījās, ka ir svarīgi atcerēties un pieminēt savas dzimtenes vēsturi un varonīgos cilvēkus, kuri bija mūsu neatkarības cīņu liecinieki un brīvības kaldinātāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Malači! Lai izdodas arī citi labie darbi. Un ne tikai pirms svētkiem, bet visu gadu 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+