Kokteilis
Baudi

Rēzeknes novads aicina uz pirmo pirts festivālu “Ozolpēriens”; sabrauks pirts guru no visas Eiropas 0

Publicitātes foto. Bekšu dīķis, pie kura notiks festivāls

Pašā vasaras pilnbrieda laikā, 21.-23.jūlijā Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšu ciemā notiks pirmais pirts festivāls Latgalē “Ozolpēriens”, kura nosaukumu esam tematiski sasaistījuši ar mūsu pusi un tās simbolu – ozolu, pastāstīja pasākuma rīkotāji.

Festivālu apmeklēs lielāka un mazāka mēroga pirts speciālisti un pirts GURU gan no Latvijas, gan arī ārvalstīm. Lietuvu pārstāvēs pirts meistars, Eiropas čempions pēršanā un pirts festivālu organizētājs Vladas Jokubausks, kā arī ievērojami pirtnieki Ernesta Bajoriniene, Tatjana Mihailova un Igors Mihailovs. No Krievijas īpašais viesis būs pirtnieks Ivans Ivakins, viņš ir arī grāmatas “Tēlainā pēršana krievu pirtī” autors, pirts konkursu tiesnesis, apmācību vadītājs.

Ivans Ivakins divu dienu laikā sniegs vairākas izglītojošas lekcijas, meistarklases par tēlaino pēršanu tvaika (krievu, latviešu, lietuviešu) pirtī, par pērēja kustību un darbības pamatiem, ar viņu kopā būs iespējams doties “Skaņu pirts” rituālā u.c. Latviju pārstāvēs pirts jomas speciālisti Arnis Čakšs, Anita Rešcenko, Juris Kraucis. Arī Latgales Pirts Skolas absolventi un audzēkņi aktīvi piedalīsies festivālā. Tāpat mūs atbalsta Latvijas pirts savienība, biedrība Latvijas pirts, Ferenger pirts krāšņu ražotāja pārstāvis Latvijā.

Galerijas nosaukums

“Mūsu pasākuma mērķis nav komerciāla peļņas gūšana – ieeja pasākumā visiem apmeklētājiem būs bezmaksas, tāpat bezmaksas būs iespēja baudīt lekcijas, meistarklases, daļu radošo darbnīcu. Mūsu mērķis ir noorganizēt ļoti sirsnīgu un mājīgu kopā saiešanu, kā jau Latgalē pieņemts. Un kopā saiešana šoreiz nozīmē arī tautu sadraudzību, jo festivālam esam piešķīruši starptautisku “elpu”, aicinot piedalīties pirtniekus no visām kaimiņvalstīm, tostarp Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas. Tas būs tāds tautu festivāls, tautu sadraudzības svētki, jo pirtij nav verbālās valodas robežu, pirtī mēs visi jūtam miesas un gara valodas satikšanos un te vairs nav svarīgi, vai tu esi no Krievijas vai Latvijas… Lai pirts mūs vieno! Tieši tāpēc festivāla programmā runāsim latgaliski, latviski un krieviski, lai visiem būtu piederības sajūta!” pastāstīja festivāla rīkotāji.

Festivālā būs plašs dažādu radošo darbnīcu klāsts – ziepju vārīšana, skrubīšu un pirts gariņa izgatavošana, slotiņu siešana, koka figūriņu meistarošana, zāļu paklāju siešana un kas tik vēl ne. Latvijā iemīļota pirtniece un ezotēriskā portāla www.orakuls.lv autore Lienīte Vītiņa-Zustrupa šoreiz vadīs pērļošanas meistarklases, kopā ar visiem pērļot gribētājiem radot rotas ar latviešu spēka zīmēm.

Pirts festivāls paredz arī bagātu kultūras programmu- festivāla svinīga atklāšana paredzēta 21.jūlijā plkst. 16.00 ar pašdarbības kolektīvu uzstāšanos un, kas zīmīgi, šajā brīdī ļoti skaistā un maģiskā vietā- Līgo kalnā- iedegsim festivāla pirts ugunskuru, kurš degs līdz pat svētdienas pusdienlaikam, kad festivāls tiks oficiāli noslēgts. Ja nepagūstat uz sākumu, aizraujošs solās būt arī dienas noslēgums- ar tautu sadziedāšanos pie ugunskura, vokālās apvienības “Rūnas” uzstāšanos un Uguns figūru šovu (tas – plkst.23:00). 22.jūlijā- festivāla centrālajā dienā- visas dienas garumā paredzēti vairāki koncerti- būs dažādu tautu vokālo un deju kolektīvu uzstāšanās, būs atsevišķs bērnu koncerts, festivāla programmas ietvaros paredzēta arī amizanta teātra izrāde par pirti. Paralēli notiks arī pirtnieku meistarības konkurss, kura uzvarētāju paziņosim vakara koncertā, kas sāksies 19:00. Pēc vakara svinīgā koncerta būs danči ar folkloras kopu “Vīteri”, bet turpinājumā Igauņu dziedošās ģimenes koncerts, ar ko diena nebūt nebūs noslēgusies. Kad rietēs saule, uz skatuves kāps populārais Latgales šlāgerduets Inga un Normunds, lai spēlētu nakts zaļumballi, bet pa vidu plkst.23:00, pretstatā tumšajām debesīm, vērosim spožu ugunsrijēju šovu, iezīmējot festivāla kulminācijas vakaru!

Svētdien, 23.jūlijā, festivāls ievirzīsies jau mierīgākā gultnē. Līdz ar saulrietu celsimies un piedalīsimies pirtnieces Anitas Reščenko vadītajā enerģētiskajā rituālā rīta rasā. No plkst. 9:00 gan pirtnieki, gan masieri un citi speciālisti turpinās darboties savās teltīs un pirtīs, piedāvājot pirts rituālus un skaistumkopšanas procedūras apmeklētājiem. Savukārt dienas vidū- plkst.12:00 paredzēts “Ozolpēriena” svinīgais noslēgums Līgo kalnā, kad arī nodzēsīsim “Ozolpēriena” ugunskuru.

Festivāla unikalitāte, neapšaubāmi, slēpjas arī tajā, ka tas ir pirmais pirts festivāls Latgalē! Laipni aicinām pieteikt savu dalību festivālā pirtniekus, masierus, SPA meistarus, ājurvēdas un citus speciālistus, kuru darbība ir saistīta ar pirtniecību, cilvēka miesas un gara sakārtošanu un cilvēka veselību caur dabu. Dalībai tirdziņā aicinām pieteikties amatniekus, mājražotājus, īpaši priekšroku dodot tiem tirgotājiem, kuru piedāvās preces būs saistītas ar pirts nozari – medus, zāļu tējas, koka un tekstila izstrādājumi pirtij u.tml.

LA.lv