Latvijā
Novados

Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni – konfiscēja brāgu, kandžu un ražošanas ierīces0


Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni.
Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni.
Foto: Valsts policija

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija (VP) regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Šonedēļ šādus pasākumus sekmīgi realizēja VP LRP Rēzeknes iecirkņa darbinieki, likvidējot Rēzeknes novadā nelegālā alkohola ražotni un konfiscējot ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu, portālam “La.lv” pavēstīja VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Ksenija Belova.

VP Rēzeknes iecirkņa policisti ieguva informāciju, ka Rēzeknes novada Griškānu pagastā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei, 15.maijā, likumsargi ieradās noradītajā adresē, lai iepriekš uzsāktās administratīvās lietvedības ietvaros veiktu kāda nekustamā īpašuma apskati.

Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni

Apskates laikā policisti konstatēja, ka tajā ir ierīkota alkohola ražotne un tiek glabāti nelikumīgi alkoholiskie dzērieni, ka arī to ražošanā izmantojamās izejvielas.

Kopumā notikuma vietā konfiscēts ap 1000 litriem brāgas, apmēram 195 litri gatavās produkcijas – kandžas, alkohola ražošanas ierīces un 80 kg cukura.

Turpat tika aizturēts arī iespējamais vainīgais – 1953.gadā dzimušais vīrietis.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, saražoto alkoholu vīrietis, visdrīzāk, bija plānojis realizēt nelikumīgās akcizēto preču tirdzniecības vietās – tā sauktajās “točkās”.

Lai precīzi noteiktu konfiscēto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt iespējamai vainīgai personai par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība. Jāpiebilst, ka aizturētais iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 221.1 panta 3.daļas, par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Tāpat, Valsts policija atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība – naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

 

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Madonā piespriež nosacītu sodu par seniores bankas kartes nelikumīgu izmantošanu
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
Lai jūrkant’ netrūkst dzīvīguma! Ciemos pie Rojas Jūras zvejniecības muzeja krājuma glabātājas
32 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem Siguldas pusē
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Kamēr politiķi domā, fani bauda lielo rallijkrosu
48 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
1 stunda