×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Rēzeknes pusē pazudušais vīrietis atrasts sadedzināts savā auto

Foto - LETAFoto - LETA

Ugunsdzēsēji dzēš degošu automašīnu.

Rēzeknes novadā pazudušais vīrietis, par kura slepkavību aizturēti trīs vīrieši, atrasts sadedzināts savā automašīnā, pastāstīja Valsts policijas pārstāve Anastasija Laizāne.

Viņa skaidroja, ka aizvadītas nedēļas nogalē Rēzeknes novadā atrasts noslepkavots 1989.gadā dzimis vietējais iedzīvotājs, kurš neilgi pirms tā tika izsludināts kā bezvēsts pazudušais. Īsā laika periodā saistībā ar notikušo tika aizturētas un vēlāk apcietinātas trīs personas, kuras atzinās pastrādātajā noziegumā.

2015.gada 4.maija vakarā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē tika saņemts iesniegums par 1989.gadā dzimušo Jāni Kalvānu, kurš 2.maijā aizbrauca ar savu automašīnu “Mercedes” un neatgriezās. Policija uzsāka meklēšanu, tostarp arī izplatot informāciju masu saziņas līdzekļos. Meklēšanas pasākumos aktīvi piedalījās radinieki, vietējie iedzīvotāji, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanās dienesta darbinieki.

9.maijā, meklēšanas pasākumu rezultāta Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā tika atrasta automašīnas aizdedzināšanas vieta, automašīnu detaļu atliekas, kā arī bija atrasti cilvēka kaulu apdegušas atliekas. Policijā nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un veiktas neatliekamas operatīvas un izmeklēšanas darbības.

Divas dienas vēlāk uz aizdomu pamata par Kalvāna noslepkavošanu Kriminālpolicijas biroja darbinieki sadarbībā ar Rēzeknes iecirkņa darbiniekiem aizturēja 3 personas – 1992.,1993. un 1997.gadā dzimušus vīriešus. Turpinot izmeklēšanu tika noskaidrots, ka 3.maijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā aizturētie piedalījās cietušā vīrieša nonāvēšanā (iespējams piekaušana).

Lai slēptu nozieguma pēdas, viņi nogādāja cietušā līķi un viņa automašīnu uz mežu, kur to aizdedzināja, pēc kā nodeguša līķa pelnus izkaisīja tuvākajā apkārtnē. Savukārt sadegušo automašīnu izjauca (sagriezta) vairākās detaļās, un aizveda tās uz meliorācijas grāvi un uz netālu esošo dīķi. Arī dedzināšanas vietu mēģināja slēpt, nosedzot to ar koku zariem.

13.maijā visi aizturētie vīrieši, kuri atzinās pastrādātajā noziegumā, tika apcietināti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+