×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Rēzeknes slimnīcā atklāj magnētiskās rezonanses kabinetu (1)

Foto - LETAFoto - LETA
Rēzeknes slimnīcā otrdien, 17.decembrī svinīgi tika atklāts kodolmagnētiskās rezonanses kabinets, kas dos jaunas iespējas pacientu audu un orgānu vizuālās diagnostikas jomā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Rešetņikovs norādīja, ka slimnīcai šī ir īpaša diena, jo ir realizēta ilgi lolotā ideja. “Līdz ar aparāta piegādi un uzstādīšanu pacienti ir ieguvuši iespēju veikt jauna veida izmeklējumus, bet ārsti ir ieguvuši iespēju precīzāk diagnosticēt saslimšanas un izvēlēties precīzu ārstēšanu,” norāda Rešetņikovs.

Savukārt SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes locekle Irēna Rimša pauda gandarījumu, ka tagad palielināsies Rēzeknes slimnīcas darba kapacitāte un notiks precīzāka diagnožu noteikšana. “Kodolmagnētiskās rezonanses kabineta atklāšana paver slimnīcai jaunu izaugsmes lappusi. Šodien pats galvenais ir noteikt precīzu diagnozi un Rēzeknes slimnīcā šobrīd ir visas iespējas to izdarīt augstā kvalitātē un maksimāli īsā laikā.”

Magnētiskā rezonanse ir viena no precīzākajām diagnostikas metodēm un cilvēka veselībai pilnīgi nekaitīga vizuālās izmeklēšanas metode. Ar magnētiskās rezonanses palīdzību ir iespējams iegūt augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu attēlus. Iegūtie attēli ļauj precīzi noteikt diagnozi. Izmeklēšanas metode sniedz daudz vairāk informācijas par ierasto rentgena, ultrasonogrāfijas vai datortomogrāfijas izmeklējumu.

Magnētiskās rezonanses izmeklēšana Latgales reģiona iedzīvotājiem būs pieejama no trešdienas, 18.decembra. Turklāt no 18.decembra līdz 18.janvārim šis pakalpojums būs pieejams par svētku akcijas cenu 49,00 Ls jeb 69,72 euro bez kontrastvielas, un 81,00 Ls jeb 115,25 euro ar kontrastvielu.

“General Motors” ražotās kodolmagnētiskās rezonanses iekārtu Rēzeknes slimnīcai piegādāja, uzstādīja un apkalpos SIA “Tradinteks”. Kodolmagnētiskās rezonanses aparāta kopējās izmaksas sastāda 672 760 latus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. LAbdien! Cik maksa magnetiska rezonanse celgalam?Vai japiesakas ieprieks,vai vajag gimenes arsta nosutijumu?

Draugiem Facebook Twitter Google+