×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Rēzeknes teātris-studija “Joriks” sezonu sāks jaunās telpās

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Rēzeknes teātra-studijas “Joriks” jaunā – jau 25. sezona – tiks svinīgi atklāta 6. un 7.septembrī ar teatralizētu gājienu no vecās mājas uz jauno un plašu svētku programmu, portālu LA.lv informēja pašvaldībā.

Pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Upeniece stāsta, ka turpmāk “Joriks” darbosies Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā. Renovētajā ēkā mājvietu radīs arī vairāki radošie kolektīvi, tostarp sieviešu poļu koris “Jutrzenka”, krievu koris “Beregiņi”, ukraiņu ansamblis “Vodograj” un “Dva koļori”, baltkrievu ansamblis “Suzorje”, bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Ručejok” un “Kolorīts”, krievu folkloras kopa “Harmonija”, jauniešu krievu folkloras kopa “Zdravinka” un kazaku dziesmu ansamblis “Lazorevij cvetok”.

6. septembrī plkst.17 visi aicināti piedalīties teatralizētā gājienā no vecās ēkas Latgales ielā 54 līdz atjaunotajai ēkai Atbrīvošanas alejā 97, kur pēc tam plkst.19 turpināsies svētku programma “Jorika jurģi” un tajā uzstāsies gan vietējie Rēzeknes aktieri, gan Rīgas krievu teātra, “Brīvo aktieru apvienības” teātra “OSA” aktieri un Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi, tāpat arī viesi no Krievijas – aktrise Miroslava Karpoviča, aktieri Marks Bogatirjovs un Avangards Leontjevs, Maskavas Akadēmiskā Dailes teātra skolas-studijas un Valsts Teātra mākslas institūta absolventi, Maskavas operetes un Jurija Bašmeta simfoniskā orķestra solisti.

Plkst. 21 laukumā pie jaunās ēkas Atbrīvošanas alejā 97 ikviens varēs vērot teātra un jauniešu studijas “Joriks” ielas izrādi “Un vēlreiz par mīlestību”, un pēc tam izbaudīt vakaru džeza noskaņās grupas “Fire Granny” koncertā.

7. septembrī būs iespēja iepazīt vienu no Maskavas īsākajām izrādēm – pērn “Zelta maskai” nominēto “Dievi krituši un nav vairs glābiņa”, kas caur mātes un meitas savstarpējām attiecībām atklās gan mīlestību un naidu, gan bailes, vientulību un sāpes. Svētdienas vakars noslēgsies radošā gaisotnē, ieklausoties rakstnieka Izaka Babela stāstos A.Čehova Maskavas Dailes teātra aktiera Avangarda Ļeontjeva sniegumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+