×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Rēzeknes upē izplūduši naftas produkti

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

No vecām attīrīšanas iekārtām Rēzeknē, Rēzeknes upē otrdien izplūduši naftas produkti apmēram 400 metru garumā, aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ugunsdzēsēji izvietojuši absorbējošās bonas, un trešdien ir paredzēts veikt pārbaudes, lai konstatētu, vai tās nav piesūkušās, un tādējādi nav nepieciešams tās nomainīt.

Otrdien ap plkst.13.58 Rēzeknē, Viļānu ielas 46 rajonā Rēzeknes upē konstatēta naftas produktiem līdzīgas vielas noplūde, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis.

Naftas produktu noplūdi upē konstatējis un par notikušo atbildīgajiem dienestiem paziņojis kāds dzelzceļa darbinieks.

VUGD darbinieki notikuma vietā nekavējoties uzstādījuši 12 absorbējošās bonas četrās rindās – divas bonu rindas uzstādītas upē, divas notekgrāvī, pa kuru naftas produkti noplūduši upē.

Notikuma vietas apsekošanas rezultātā naftas produktu plankums upē konstatēts aptuveni 400 metru garumā no notekgrāvja Garanču virzienā. Tāpat konstatēts, ka naftas produkti upē nokļuvuši no ūdens attīrīšanas iekārtu akām. Aku pārbaudes gaitā to piesārņojums ar naftas produktiem konstatēts arī pilsētas Ziemeļu mikrorajonā aptuveni trīs kilometru attālumā no konstatētās noplūdes vietas.

Kas ir radījis šo piesārņojumu un cik liels naftas produktu daudzums varētu būt nonācis ūdens attīrīšanas iekārtu akās, bet pēc tam arī upē, sadarbībā ar pašvaldības amatpersonām patlaban skaidro Valsts vides dienesta darbinieki.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.4
Alūksne +12.6
Daugavpils +10
Saldus +13.6
Liepāja +16.8
Jelgava +13.8
Ventspils +15.7
Limbaži +13
Madona +7.9
Rēzekne +12.3
Draugiem Facebook Twitter Google+