×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Rēzeknes Zaļais pakalnu koris apceļo Latviju


ReklāmfotoReklāmfoto

Rēzeknes koris aktīvi rosās un strādā, lai skatītājiem sniegtu augstu muzikālo baudījumu un dodas pie saviem klausītājiem visā Latvijā. Koncertprogrammā iekļautas gan televīzijas šovā dzirdētās dziesmas kora izpildījumā, gan koristu individuālie priekšnesumi latviešu, angļu, spāņu, itāļu un, protams, latgaļu valodā.


 

Vērīgākie „Koru karu 3” skatītāji būs pamanījuši, ka Rēzeknes zaļo pakalnu koris apvienojis gan ļoti talantīgus dziedātājus, kuri Latvijā ir jau pazīstami, gan arī tādus, kuri nesen uzsākuši ceļu uz atpazīstamību. Koncertos ar saviem priekšnesumiem uzstājas brāļi Puncuļi,  Zaiga Pavlovska, Baiba Reine, Mārtiņš Strods, Aija Eriņa, duets „Ginc un Es”, un, protams, Normunds Zušs ar  grupu „Galaktika”!

Rēzeknes Zaļais pakalnu koris nebūtu iedomājams bez tā vadītā N. Zuša un viņa grupas „Galaktika”. Grupas puiši par sevi saka: „Mēs vēl joprojām esam jauni. Mēs gribam un kad gribam tad darām, kad darām – tad varam. Mums bezgala liels prieks būs par katru fanu – mūsu mūzikas mīļotāju. Bet vēl lielāks prieks būs Jūs redzēt mūsu ballēs!!!” Jāsaka bez pārsteigumiem, ne tikai Rēzeknes zaļais pakalnu koris šogad plūca laurus, bet šogad arī N. Zušs un viņa grupa „Galaktika” ar dziesmu „No visas sirds” uzvarēja Latvijas Šlāgeraptaujā. N. Zušs saka, ka viss ir savienojams, koris un grupa viens otru papildina. „Grupā ir iesaistīti arī puiši no kora. Citām grupām ir bekvokālistes, bet mums forši puiši – bekvokālisti. Pilna skatuve ar puišiem. Tīri tāds šarms.”

Pašlaik tiek strādāts pie jaunā kora diska, kas iznāks septembra vidū. „Ar koncertiem parādām, kas „lācītim vēderā”. Tagad veidojam jaunu koncertprogrammu – muzikālo stāstu. Jau no zināmajām un jaunajām dziesmām veidojam tādu kā uzvedumu, mūziklu.” Tagad viss laiks tiek veltīts jaunajam kora diskam, bet Normunds nosaka, tiklīdz būs laiks, būs arī jaunas dziesmas.

Kas tad ir Rēzeknes zaļais pakalnu koris? Tur ir veiksmīgi, muzikāli, talantīgi cilvēki, kas mīl dziesmu, savu novadu un par to saņem nedalītu pretmīlestību visā Latvijā. „Ar koncertiem iznāk tāda kā Latvijas apceļošana. Koncertējam no trešdienas līdz svētdienai un tad iznāk tā, ka svētdienās pirms koncerta kāda stunda ir jāiedziedas, lai balss skanētu,” nosmej Normunds.

Lai arī pirmo reizi kori ieraudzījām TV3 šovā „Koru kari”, šim korim jau ir sava rašanās leģenda. „Sensenos laikos mūsu dzimtenes zaļajos mežos, kalnos un pakalnos vīteroja brīnišķīgas balsis, kuras tā vien sauca pēc sadziedāšanās. Tā gāja dienas, mēneši un gadi, līdz kādā zaļā, saules apmirdzētā rītā zaļo pakalnu un ieleju, zaļo mežu un pļavu balsis apvienojās vienā zaļā dziesmā, tādā kā ugunskura liesmā, kuru grūti nodzēst, bet grūti arī savaldīt. Un tad puiši ar zaļām ozola milnām plecos iznāca no zaļajiem mežiem, meitenes zaļos linu svārkos un košos vainadziņos kāpa lejā no zaļajiem kalniem, lai satiktos – pilsētā uz septiņiem zaļiem pakalniem, pilsētā – Latgales sirdī, Rēzeknē, izveidojot „Rēzeknes Zaļo pakalnu kori”,” – tā par gaidāmo uzstāšanos stāsta producents Ronalds Turkins. Sirsnību, patiesumu un mīlestību uz dziesmu un savu novadu varēs just katrā koncertā visā Latvijā.

 

UZZIŅA

15. VIII, 19.00 Ropažu estrāde

16. VIII Prauliena

17. VIII 19.00 Viļāni

18. VIII 14.00 Nautrēni

22. VIII 19.00 Tukums, Durbes estrāde

25. VIII 17.00 Iecavas Estrāde

31. VIII Preiļi

1. IX Mazsalaca

7. IX Ventspils

18. IX Salaspils

20. IX Brocēni

21. IX Daugavpils

17. XI Strenči

18. XI Viļaka

Biļetes – „Biļešu paradīzes” kasēs www.bilesuparadīze.lv

Cenas –Biļetes iepriekšpārdošanā Ls 4 un Ls 5

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+