×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Rēzekniešus valsts svētkos aicina dāvināt gaismas lāsi Latvijai

Foto: ELTAFoto: ELTA

18. novembrī – Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienā – plkst. 10 Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē tiek rīkota kopīga lūgšana par Latviju, bet pusdienlaikā piedalīties tradicionālajā svētku Tautas skrējienā “Ieelpo Rēzekni!”, kas ceturto gadu pēc kārtas pulcēs veselīga dzīvesveida cienītājus, liecina informācija portālā rezekne.lv.

Reģistrācija skrējienam sāksies plkst. 13 Rēzeknes kultūras namā, bet starts būs plkst. 14 Festivāla parkā. Kā ierasts, vizuāli interesantākās komandas vērtēs žūrija un apbalvos ar saldām dāvanām, bet piemiņas veltes saņems ikviens skrējiena dalībnieks, tāpat ikviens varēs sasildīties, baudot siltu tēju un ievingrinoties disko mūzikas ritmos kopā ar Dj Juri Vucānu, mūziķi Ingaru Puncuļi, deju studiju “Stop Time”, mūsdienu deju grupu, jauniešu breakdance grupu “Start the panic” un folkloras studijas “Vīteri” dalībniekiem.

Vakarā plkst. 16.15 Rēzeknes dome visus aicina iedegt svecītes un vienoties gaismas gājienā no Festivāla parka līdz piemineklim “Vienoti Latvijai” kopā ar Rēzeknes izglītības iestāžu audzēkņiem, simboliski dāvājot savu sirds gaismas lāsi mūsu Latvijai.

Svētku saietā izskanēs gan pilsētas laicīgās un garīgās vadības, gan jauniešu svētku uzrunas, rēzekniešus priecēs pūšamo instrumentu orķestris “Rēzekne”, Tihovsku ģimenes ansamblis, Kroma kolna bruoliste, noslēgumā būs svētku salūts, bet plkst. 18 sāksies svētku koncerts “Latvijas sajūtas” Latgales vēstniecībā GORS, kurā izskanēs populāras latviešu tautasdziesmas un dziesmas no tautā iemīļoto komponistu daiļrades Jolantas Gulbes un zviedra Hansa Anteheda izpildījumā. Koncerta laikā sumināsim arī Rēzeknes Goda pilsoni – šogad tā ir pasaulē pazīstamā ērģelniece Iveta Apkalna.

Savukārt tūliņ pēc svētkiem – jau 20. novembrī plkst. 18 –, Rēzeknes kultūras namā būs iespēja izbaudīt deju kopas “Dziga” horeogrāfiso uzvedumu “Būt kopā”, kurā caur latviešu tautas dejas un laikmetīgās dejas apvienošanu, atklājas mūsdienu cilvēka identitāte plašajā pasaulē, mīlestība un naids, iekšējā revolūcija un ilgas būt kopā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+