Latvijā
Izglītība

Rezervē naudu pedagogu algu palielinājumam0


Skolotāju pikets pie Saeimas, 20.03.2019.
Skolotāju pikets pie Saeimas, 20.03.2019.
Foto: Karīna Miezāja

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja ierosinājumus par 5,5 miljonu eiro novirzīšanu šā gada valsts budžetā no VAS “Latvijas Loto” dividendēm un Latvijas Bankas peļņas, kas tiktu piešķirti pedagogu algu palielinājumam pēc reformu veikšanas.

Komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) norādīja, ka, ņemot vērā precizēto informāciju par Latvijas Bankas peļņu un “Latvijas Loto” maksājumu, vēl 5,5 miljonus eiro var paredzēt pedagogu algām. Tātad kopumā šim mērķim būšot rezervēti jau vairāk par 7,07 miljoniem eiro, piebilda Bondars.

Bondars skaidroja, ka komisijas atbalstītie priekšlikumi paredz ieņēmumus budžetā 2,6 miljonu eiro apmērā no Latvijas Bankas peļņas, bet vēl 2,9 miljoni eiro ir precizēta “Latvijas Loto” iemaksājamā summā.

Viņš norādīja, ka šie līdzekļi paredzēti pedagogu algu palielinājumam pēc reformu veikšanas. Komisija šo ierosinājumu atbalstīja.

Jau iepriekš īpašā budžeta resorā bija rezervēti 1,55 miljoni eiro, kas varētu tikt pārdalīti pedagogu darba samaksas palielināšanai no šā gada 1.septembra. Tāpat pašlaik šim mērķim rezervēta kopsumma ir virs 7 miljoniem eiro, skaidroja Bondars.

Kā ziņots, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien nolēma sākt streika procedūru, jo nav guvusi pārliecību, ka valdība šogad izpildīs pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku.

Saistītie raksti
Tas nozīmē, ka tuvākajās nedēļās LIZDA reģionālajās arodorganizācijās tiks lemts par atbalstu streikam, tā iespējamo formātu un laiku.

Pēc tam notiks LIZDA padomes sēde, kas plānota 17.aprīlī. Pagaidām tiek pieļauta iespēja streiku rīkot septembrī, taču par tā konkrētu norises formu un laiku vēl tiks lemts.

LA.lv
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Arī pēc video policijas šefs nevar pateikt vainīgo gājēja notriekšanā
4 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 19. jūlijā
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Atbraucu pie tēva. Tā bija viņa iemīļotā mašīna!” Policija saņem vēl nedzirdētu izsaukumu – uz kapiem 1
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
45 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
50 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Dienvidkorejā pie Japānas vēstniecība aizdedzinās un mirst vīrietis
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
3 stundas