×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Rezervēšanai pieejamie LB jaunās monētas “Zeme” eksemplāri rezervēti minūtes laikā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka ceturtdien, 22. decembrī, laidīs klajā unikāla veidola un tehniskā izpildījuma 5 eiro kolekcijas monētu “Zeme”, LA.lv uzzināja Latvijas Bankā.

Kolekcijas monēta “Zeme” veidota no caurspīdīga materiāla perlukora, kuru apvij ārējs sudraba gredzens. Monētas centrā ievietotais, no sudraba veidotais Zemes simbols norāda uz tās vietu cilvēka vērtību lokā un eksistenciālo vienotību. Dārglietai līdzīgo Zemi aptver caurspīdīga aploce. Tā ir norāde uz Visumu, kurā kā dzīvības sala peld planēta Zeme.

Monētas grafiskā dizaina autors ir arhitekts Mārcis Kalniņš, kuram tā ir debija monētu mākslā. Mārcis Kalniņš ar šīs caurspīdīgās monētas ideju 2015. gadā uzvarēja Latvijas Bankas rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas konkursā. Monētas izgatavošanā izmantotais materiāls – perlukors – ir inovatīvs keramisks materiāls ar augstu mehānisku, ķīmisku un termisku izturību un izcilām optiskām īpašībām. To izmanto lāzerierīcēs, bruņojumā (aizsardzībai no trieciena), medicīniskās un optiskās iekārtās un citur.

Kolekcijas monēta “Zeme” izgatavota UAB “Lietuvos monetų kalykla” (Lietuva). Kolekcijas monētu veido sudraba ārējā gredzena ietverts perlukora gredzens, kura centrā atrodas no sudraba darināts izliekts Zemes atveids ar krāsu uzdrukā attēlotu fizioģeogrāfisko karti.

Monētas maksimālā tirāža – 5 000 eksemplāru, cena Latvijas Bankas kasēs – 85 eiro. Monētu Latvijas Bankas kasēs varēs iegādāties no 22. decembra. Rezervēšanai pieejamās 300 monētas Latvijas Bankas mājaslapā tika rezervētas šodien mazāk nekā minūtes laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+