×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Rēzija Kalniņa cenšas padarīt pasauli labāku (4)

Foto - LetaFoto - Leta

Žurnālā “Kas Jauns” aktrise un režisore Rēzija Kalniņa atzīst, ka savulaik profesija izvēlējusies viņu, lai gan mamma – Latvijas Nacionālā teātra aktrise Helga Dancberga lūgusies, lai izvēlas jebkuru citu profesiju. Tagad pēc 20 uz skatuves pavadītiem gadiem aktrise atzīst, ka profesija ir nežēlīga un visgrūtākais aktierim ir būt līdz galam patiesam. Ir aktieri, kas beiguši Teātra fakultāti, tomēr teātrī savu vietu nav atraduši. Arī no Rēzijas kursa teātrī esot vien daži, bet par pārējiem nav zināms, ko viņi dara. Par aktieru aizraušanos ar grādīgajiem dzērieniem aktrise uzskata, ka tas ir visvieglākais ceļš, lai atslēgtos vai aizmirstos. “Aktieris visu mūžu paliek aktieris. Ja aktierim laika gaitā ilgstoši nav lomu, viņš sabrūk.” Rēzija atklāj, ka arī viņas karjerā bijis ļoti smags periods. Spēlējot izrādē “Ilgu tramvajs”, bijis grūti iziet no lomas un beigu galā nācies no lomas atteikties, jo bijusi sajūta, ka tāpat kā atveidotā varone, arī pati aktrise sajuks prātā. “Ir zināmi gadījumi, kad tā robeža ir trausla un var nonākt psihiatriskajā slimnīcā. Es apskaužu tos aktierus, kas var nospēlēt izrādi un jau ir atkal paši – izgājuši no lomas. Viss ar viņiem ir kārtībā. To es varu nosaukt par garīgo higiēnu.” Pašai aktrisei šobrīd vislielākais palīgs iziet no lomām ir špica šķirnes suns.

Ir bijušas arī reizes, kad dažādu apsvērumu dēļ no kādas lomas aktrise ir atteikusies. Tā noticis ar kādu režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudēto izrādi, kur pēc scenārija aktrisei būtu jābūt kailai un jārunā rupjības. Vēlāk šo lomu nospēlēja Kristīne Belicka. “Man ir svarīgi ko es atstāju aiz sevis. Viss, ko es daru… Man ir svarīgi, kas aiz manis paliek.” Lai gan Rēzija sevi par režisori nevēlas saukt, jo tā nejūtas, tomēr jau vairākus gadus viņas iestudējumi vērojami gan Latvijā, gan Krievijā. “Režisors ir grūta profesija Ļoti grūta. Man kā režisorei vislielākā laime ir tad, kad redzu, ka aktieri atplaukst un ir pārliecināti par sevi un darbu, ko dara.”

Savukārt ikdienā Rēzija Kalniņa cenšas darīt visu, lai pasaule būtu labāka. Un viens no veidiem ir māka mīlēt. “Es māku cilvēkiem dot ticību sev un un likt būt svarīgiem.” Pati aktrise atklāj, ka zinot, ka ir piecas mīlestības valodas, viņas mīlestības valoda ir vārdi un dāvanas, iespējams tādēļ, ka šīs mīlestības bērnībā trūcis. “Bet mīlestības valodas ir tik būtiskas. Es to sāku manīt un sajust tikai no sava pirmā vīra vecākiem, un tas nāca negaidot. Jā… no mana pirmā vīra vecākiem, visvairāk – viņa mammas. Godīgi sakot, man sākumā pat bija nepatīkami, kad mani apskāva satiekoties vai atvadoties, bet vēlāk sapratu, cik svarīga ir šāda veida tuvība apskaušanās. Tā ir viena no mīlestības valodām.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lembergs arī ir labs aktieris.

  2. Bet pats pasākums gan bija sirsnīgs, pozitīvs, iedvesmojošs un atklāts! Ikviens varēja uzdot kādu jautājumu, iedvesmoties, izbaudīt viņas lielisko humoru un iepazīt viņu kā vienkāršu cilvēku. Tikai žēl, ka viņas atklātība tiek izmantota šādā veidā, klausītāju vidū esot žurnālistam, kurš pēc tam to izvazā pa medijiem…

  3. Toties pats pasākums gan bija brīnišķīgs, sirsnīgs, atklāts un dvēselisks! Ikviens no atnākušajiem varēja uzdot kādu jautājumu, izbaudīt viņas lielisko humoru, iedvesmoties un iepazīt viņu kā vienkāršu cilvēku. Tikai žēl, ka viņas dalīšanās sajūtās un domās tiek pārpublicēta, vazājot to visu pa medijiem.

  4. Vai arī “Latvijas Avīze” tagad pārvēršas par “dzelteno presi”? Jau tā šķita briesmīgi no šī žurnāla puses, ka kāds no žurnālistiem izmantojis iespēju pasākuma laikā visu ierakstīt un pēc tam publicēt, un tagad vēl tas lasāms šeit… Žēl. Mūsu valstī nespēj viens par otru patiesi priecāties, bet gan ka tik varētu “norakt viens otru”. Būtu labāk tad to pasnieguši pozitīvā veidā, ka notiek šādi pasākumi augstskolā, kurā sabiedrībā zināmas personas iedvesmo citus, bet ar to jau nevar nopelnīt tie žurnālisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+