Kultūra
Teātris un kino

Rēzija Kalniņa iejutīsies pasaulslavenas kinozvaigznes tēlā0

Dainas Geidmanes foto

Piektdien, 23. martā, pirmizrādi Dailes teātra Lielajā zālē piedzīvos režisors Dž.Dž.Džilindžera iestudētā izrāde “Būt Kejai Gondai”, LA.lv uzzināja teātrī.

Rakstnieces Ainas Rendas darbs, kura titullomā iejutusies Rēzija Kalniņa, uz teātra skatuves kļuvis par romantisku drāmu divos cēlienos.

Keja Gonda ir galvenā kinostudijas zvaigzne, kuru kopš vakardienas neviens nav redzējis. Viņa ir visas pasaules sapnis. Viņu dievina miljoni. Keja Gonda ir gandrīz reliģija. Viņa zina kādu lielu noslēpumu, ko pārējā cilvēce ir aizmirsusi.

Visi sapņo par ideālu pasauli un ideāliem cilvēkiem. Kas notiks, ja pēkšņi satiecies ar savu ideālu aci pret aci? Izrādās, ka ideāli atšķiras no reālās dzīves, tos nav iespējams sasniegt, tiem nav iespējams sekot. Un cena par saviem ideāliem ir pārāk augsta. Bet cilvēki tāpat turpina bezcerīgi meklēt un cerēt, un gaidīt to, kas viņus darīs laimīgus.

Luga ar oriģinālo nosaukumu “Ideāls” sarakstīta 20. gadsimta 30. gados pēc dažus gadus agrāk tapuša romāna un nav tikusi publicēta vai uzvesta Ainas Rendas dzīves laikā.

LA.lv