Kultūra
Teātris un kino

Rēzija Kalniņa: Nezinu tādu režisoru Andreju Ēķi5

Publicitātes foto

Tuvojoties šīs vasaras izaicinošākās komēdijas “Blēži” pirmizrādei 1. jūnijā, filmas dīva, aktrise Rēzija Kalniņa video dienasgrāmatā dalās savos iespaidos par filmas tapšanu.

Rēzija Kalniņa atklās, kāpēc kino debitants Ralfs Eilands ir labs māceklis, uz kura fona izcelties, kādas senas saites viņu saista ar kolēģi Intaru Rešetinu un kāpēc režisors Andrejs Ēķis patiesībā nemaz nav režisors. “Es nezinu tādu režisoru Andreju Ēķi. Es zinu cilvēku Andreju Ēķi. Labs cilvēks. Labsirdīgs,” savā videodienasgrāmatā saka aktrise.

Raksts turpinās pēc video.

Andreja Ēķa un filmas “Svingeri” veidotāju komēdija “Blēži” ir līdz šim atklātākā latviešu filma. Tas ir stāsts par negodīga ierēdņa, ārštata aktrises, dedzīga alūksnieša un ietekmīgas biznesa sievietes mīlas četrstūri, kurā diagonāles velk greizsirdīga bijusī sieva, pārcentīgs miesassargs, izveicīgs advokāts un perspektīvs apsargs. Inscenēta spriedze, viltota mīlestība, reāla māksla, neslēpts kailums un nevaldāms stress – tas varētu būt nopietni, ja vien nebūtu tik smieklīgi.

Galveno blēžu lomās redzēsim Intaru Rešetinu, Rēziju Kalniņu, Leonardu Ķesteri, Ralfu Eilandu, Ievu Florenci, Cepumiņu un citus iemīļotus aktierus. “Blēžus” uzņem “Platforma Filma” un “Cinevilla Studio” sadarbībā ar “Forum Cinemas”, filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs to izplata “UzKino”.

LA.lv