×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Rēzija Kalniņa un draugi Ziemassvētku koncertos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gada gaišākos svētkus gaidot, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa un viņas draugi kopīgi veido jaunu Ziemassvētku programmu “Meklētāja roze”, kurā koncertos Latvijas baznīcās un citās koncertu vietās līdz 29. decembrim skanēs komponista Imanta Kalniņa mūzika. Koncerta dalībnieki: grupas “The Sound Poets” solists Jānis Aišpurs, diriģents Ainārs Rubiķis, dziedātāja Ilze Dzenīte un aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa aicina uz mirkli apstāties no ikdienas steigas un nokļūt mūzikas brīnumainajā pasaulē.

Arī šogad klausītājiem visā Latvijā Ziemassvētkos būs iespēja sastapt iemīļoto aktrisi Rēziju Kalniņu, kura svētku laikā svin arī savu dzimšanas dienu. Iepriekš divus gadus R. Kalniņa svētku noskaņās uzstājās koncertos kopā ar Uldi Marhilēviču, bet šogad Ziemassvētku koncertprogrammai izraudzītas aktrises tēva, komponista Imanta Kalniņa radītās melodijas. Koncertu nosaukumā likti vārdi no Kārļa Skalbes dzejoļa, programmā iekļautas skaistākās dziesmas ar dzejnieku Veltas Tomas, Paulīnas Bārdas, Valdas Moras, Zinaīdas Lazdas, Skalbes un Jāņa Poruka vārdiem.

Stāstot par koncertprogrammu “Meklētāja roze” mākslinieki vēsta, ka viņiem ir “svarīgi Ziemassvētku laikā muzicēt par godu Jēzus piedzimšanai un mūsu – cilvēku – pestīšanai”. “Man Ziemassvētki nozīmē atgriešanos pie sevis, pie tuvajiem, pie Dieva. Tas ir kā atgriezties mājās, kur tevi gaida. Tā ir iespēja piepildīties vai ļaut, lai tevi piepilda. Sasildīties, lai pēc tam varētu sildīt citus,” atklāj aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa, atzīstot – piedalīšanās šajos Ziemassvētku koncertos viņai nozīmē brīnišķīgu un gaišu cilvēku kompāniju, iespēju būt skaistajās Latvijas baznīcās un darīt priecīgus citus cilvēkus.

“Kārļa Skalbes dzejolis “Ziemassvētku roze” sākas ar vārdiem: “Meklētāja ceļš ir galā…” Mēs visi, apzinoties vai ne, meklējam Laimi. Katram ir izpratne par to, kas ir Laime, bet Ziemassvētku vēsts ir kā galamērķis un sākums ceļam vienlaikus,” saka R. Kalniņa. “Arī mums ir svarīgi tāpat kā Austrumu gudrajiem, sekojot Bētlemes zvaigznei, atrast kūtiņu, kurā guļ bezpalīdzīgs un no cilvēces atkarīgs Dievs, kurš cilvēces dēļ sevi piesita krustā aiz mīlestības pret tiem, kuri krustā piesit Mīlestību. Meklētāja ceļš ir sākums. Un tikai tam, kurš klauvē, tiks atvērts; tam, kurš meklē – tam tiks atklāts. Var iet pa “ceļiem” vai “neceļiem”, bet galvenais ir meklēt šo Kristus rozi zem sava cilvēcīguma sniega, kurā Dvēsele kā līgava gaida savu līgavaini – Pestītāju –, kurš, izlejot savas asinis, mūs katru – ticīgo vai neticīgo – ietver savā mīlestības spārnu vēdā un paceļ no sava ego dubļiem.”

Savukārt grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs, kurš šajā rudenī radījis jaunus aranžējumus Imanta Kalniņa dziesmām R. Kalniņas iestudētajā izrādē “Cilvēks, kas smejas” Latvijas Nacionālajā teātrī, pauž: “Šajā gadsimtā apstāšanās un ļaušanās brīdim ir kļuvusi par lielu greznību. Laika taupīšana un nerimstoši joņojošais dzīves temps kļuvis par mūsu pasaules galveno izvēli. Bet tā tam nav jābūt! Visam ir savs laiks. Laiks triekties uz priekšu un laiks stāties, ļauties mieram. Laiks runāt un laiks ieklausīties. Klausies, ieklausies un ļaujies!”

 

Varbūt noder!!

23. XII 19.00 Mārupes Kultūras namā

25. XII 16.00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā

25. XII 20.00 Ogres Sv. Meinarda baznīcā

26. XII 19.00 Kandavas Kultūras namā

27. XII 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

28. XII 19.00 Liepājas Sv. Trīsvienības Katedrālē

29. XII. 20.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā.

Cena: EUR 10 – 20.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+