×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Režisora Māra Martinsona trešā sadarbība ar Japānas kinoaktrisi Kaori Momoi ir sākusies

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2015. gada augustā un septembrī Rīgā un Kobē (Japāna) notiks režisora Māra Martinsona jaunās spēlfilmas “Maģiskais kimono” filmēšana. Tūlīt pēc spēlfilmas “Oki – okeāna vidū” pirmizrādes Rīgā šā gada aprīlī abiem kopīgi radās ideja par jaunu stāstu filmai, kas noritētu Latvijā un Japānā. Šobrīd ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja un Kobes filmu komisijas atbalstu tiek attīstīts projekts “Maģiskais kimono”.

Režisors Māris Martinsons: “Ikreiz, strādājot kopā ar patiesi izcilo kinoaktrisi Kaori Momoi, esmu vēlējies kaut būtu iespēja filmēt viņu tieši Japānā. Vēlāk atklājās, ka Momoi savukārt, iemīloties Rīgā, ir domājusi par stāstu, kas viņas varoni atvestu šurp. Kad aprīlī, simboliski noslēdzot vienu projektu, atvadu vakariņu laikā uzsākām par to runāt, vienojāmies strādāt pie filmas, kuras sākums būtu Japānā, bet vēlāk Momoi varone atplauktu tieši Rīgā. Tā būs mūsdienu pasaka par to, kā japāņu sieviete sevi atklāj no jauna caur traģikomiskiem notikumiem, kimono mākslas un nacionālās virtuves noslēpumiem.”

Režisors Martinsons jau viesojies Kobē, apskatot iespējamās filmēšanas vietas, šobrīd notiek aktieru atlase un filmēšanas komandas, un partneru piesaiste gan Latvijā, gan Japānā.

Savukārt iepriekšējā Martinsona spēlfilma – “Oki – okeāna vidū” ar Kaori Momoi un Andri Buli galvenajās lomās – novembra vidū piedalīsies 22. starptautiskajā filmu festivālā “Camerimage”, kas no 15. līdz 22. novembrim norisināsies Bidgoščā (Polija).

“Camerimage” ir lielākais un atzītākais festivāls, kas veltīts kino mākslai un tās radītājiem – operatoriem. Festivāls vērtē filmas pēc to vizuālās, estētiskās un tehniskās kvalitātes, un laika gaitā tas izveidojies kā spēcīga alternatīva tradicionālajiem filmu festivāliem. Starptautiskā filmu industrija ik gadu producē tūkstošiem filmu, un vizuāli augstvērtīgākās no tām tiek pieteiktas “Camerimage”.

Spēlfilma “Oki – okeāna vidū” (operators Valdis Celmiņš) tiks izrādīta festivāla Eiropas Panorāmas sekcijā, kas prezentē pašas interesantākās kinematogrāfijas jomā radītās filmas, kas producētas Eiropā pēdējā gada laikā. Citējot kino žurnālisti Kristīni Matīsu: “Valda Celmiņa debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā ir spožs apliecinājums dokumentālista redzīgumam”, filmas veidotāji ir patiesi lepni par izrādīto atzinību Valda Celmiņa kinematogrāfiskajam talantam, kas jo spilgti ir atklājies spēlfilmā “Oki – okeāna vidū”.

Tāpat šīs nedēļas beigās režisors Māris Martinsons un producente Linda Krūkle Losandželosā apmeklēs vienu no lielākajiem kino tirgiem pasaulē American Film Market, prezentējot vairākus spēlfilmu projektus dažādos attīstības līmeņos, un līdztekus turpinot darbu pie spēlfilmas “Maģiskais kimono” tēlu un sižeta attīstīšanas kopā ar galvenās lomas atveidotāju – aktrisi Kaori Momoi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+