×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Režisore Mičule JRT Lielajā zālē debitēs ar Viljamsa lugu “Ilgu tramvajs”

foto - Letafoto - Leta

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) nākamnedēļ pirmizrādi piedzīvos šīs sezonas pirmais jauniestudējums “Ilgu tramvajs”, kas būs režisores Ineses Mičules debija uz JRT lielās skatuves.

Amerikāņu dramaturga Tenesija Viljamsa luga “Ilgu tramvajs” pirmizrādi teātrī piedzīvos 12. septembrī un galvenās lomas izrādē atveidos Elita Kļaviņa, Sandra Kļaviņa vai Iveta Pole, Andris Keišs, Ivars Krasts, Gatis Gāga, Ģirts Krūmiņš vai Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Georgijs Surkovs vai Jēkabs Juris Jurjāns, aģentūru LETA informēja JRT reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Iestudējuma scenogrāfs ir Rudolfs Bekičs, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne.

Iepriekš Mičule JRT iestudējusi tādas skatītāju iemīļotas izrādes kā “Fundamentālists”, “Smagais metāls” un “Muša”. Pēdējais darbs režisorei šajā teātrī bija izrāde “Muša” ar aktrisi Kļaviņu galvenajā lomā, kas aktrisei atnesa 2011./2012. gada teātra sezonas “Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā “Gada aktrise”.

Viljamsa lugas to radīšanas brīdī izraisīja lielus strīdus un satraukumu sabiedrībā, jo viņš rakstīja par cilvēka iekšējām mokām. “Ko man ar to visu iesākt šodien? Tādu jautājumu es sev uzdevu, sākot darbu. Vai spēšu pierādīt skatītājiem, ka ideāli nav jāzaudē, bet pie tiem jāturas, kaut vai stūrgalvīgi kā Blanšai, taču jāturas? Citādi kā gan dzīvot, lai realitāte tevi nesaēstu no iekšpuses, kā saglabāt ilgas, alkas, mīlestību, ticību un pašu dvēseli,” pauda Mičule.

Atklājot jauno sezonu, teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis atzina, ka būtu grēks neiestudēt “Ilgu tramvaju”, ja teātrī ir tādi aktieri kā Kļaviņa un Keišs.

Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” iestudējums JRT top ar Dienvidu Universitātes (The University of the South) īpašu atļauju.

Izrādes veidotāji iestudējumu skatītājiem, jaunākiem par 16 gadiem, neiesaka skatīties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+