Kultūra
Teātris un kino

Režisors Andris Gauja ir neapturams: filmēšanai uzceļ māju Āraišos0

Foto: Aija Melbārde

Līdzās Āraišu vējdzirnavām sācies Andra Gaujas spēlfilmas “Nekas mūs neapturēs” uzņemšanas otrais periods.

Pērn rudenī pirmajam uzņemšanas periodam filmas veidotāji (režisors un producents Andris Gauja, mākslinieks Jurģis Krāsons, operators Aleksandrs Grebņevs, tērpu māksliniece Līga Krāsone un citi) uzbūvēja Rīgā, Andrejsalā piecstāvīgu dekorāciju, kas imitē vējdzirnavu interjeru; tā tika pilnībā nojaukta uzreiz pēc filmēšanas pabeigšanas. Šoreiz filmas komanda ir atvēzējusies vēl plašāk, realizējot vīziju par stāsta galveno varoņu idillisko dzīvesvietu — modernu dzīvojamo māju Āraišu vējdzirnavu kalna nogāzē.

Ceturtdien, 12. jūlijā, pie Āraišiem tik filmēta balles aina – filmēšana ilgs līdz pašam rītam, un tajā netrūks sabiedrībā pazīstamu personu.

Filma “Nekas mūs neapturēs” ir režisora Andra Gaujas otrā pilnmetrāžas spēlfilma (pirmā bija “Izlaiduma gads” (2014)), un šis ir stāsts par lepniem cilvēkiem. Harizmātiskais mūzikas producents Ralfs (Andris Keišs) sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu (Kristīne Nevarauska), meitu (Dārta Stepanova) un jauno mīlestību (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā. Pretēji gaidītajam, šis eksperiments pārvēršas bezkompromisu cīņā katram par savām interesēm.

Āraišu (Drabešu) vējdzirnavas, kur notiks noslēdzošais filmēšanas posms, ir leģendāra vieta, kur uzņemtas epizodes filmām “Purva bridējs” (1966), “Vella kalpi” (1970), “Mērnieku laiki” (1968), “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981) un citiem klasiskiem kinodarbiem.

Filma “Nekas mūs neapturēs”, kuras kopbudžets ir plānots 700 000 EUR, top ar Nacionālā Kino centra un daudzu sponsoru atbalstu.

LA.lv