Apbrīno

Režisors Sergejs Lozņica Daugavpilī sāk filmas “Lēnprātīgā” uzņemšanu 16


Režisors Sergejs Lozņica
Režisors Sergejs Lozņica
Foto – LETA

Baltkrievu izcelsmes kinorežisors Sergejs Lozņica (Sergei Loznitsa) otrdien Daugavpilī uzsāk pilnmetrāžas spēlfilmas “Lēnprātīgā” (A Gentle Creature) uzņemšanu. Filmēšana plānota gandrīz piecu nedēļu garumā.

Arī režisora iepriekšējā spēlfilma “Miglā” (In the Fog, 2012), kas pirmizrādi piedzīvoja Starptautiskajā Kannu kinofestivālā un saņēma tur “FIPRESCI” balvu, tika uzņemta Latvijā.

Filmas “Lēnprātīgā” scenārijs veidots pēc krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska stāsta motīviem. Lozņica atklāj, ka filmas stāsts ir paša radīts – no sākuma līdz pat beigām.

“Mani iedvesmoja Dostojevska īsstāsts, kuru viņš uzskatījis par fantastikas žanram piederošu. Oriģinālais stāsts vēsta par attiecībām starp spīdzinātāju un upuri, turklāt tas veidots no spīdzinātāja perspektīvas. Manā topošajā filmā upuris saglabā upura lomu, savukārt spīdzinātājs netiek personificēts kā viens tēls – tā sadistiskās īpašības piemīt virknei varoņu un arī upura dzīves telpa pati par sevi ir biedējoša un agresijas pilna,” stāsta Sergejs Lozņica.

Upura lomu atveidos krievu aktrise Vasilina Makovceva. Pārējo aktieru ansambli veido aktieri no Krievijas, Latvijas un Rumānijas, tostarp Valerius Andriuta, Sergejs Koļesovs, Lija Ahedžakova, Dmitrijs Bikovskis. Filmā piedalīsies arī liels skaits neprofesionāļu, kuri vairāku mēnešu garumā tika atlasīti dalībai projektā.

Filmu “Lēnprātīgā” producē franču kompānija “Slot Machine”. Filma saņēmusi arī Nacionālā Kino centra un Rīgas Domes līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. Filmu plānots pabeigt 2017.gadā un to izplatīs kompānija “Wild Bunch”.

LA.lv