Reuters/Scanpix

Ribakova labo valsts rekordu, peldētāji paliek trešajā desmitā 0

Latvijas peldētāja Aļona Ribakova Riodežaneiro olimpisko spēļu priekšsacīkstēs 200 metros brasā trešdien laboja Latvijas rekordu, bet pusfinālā neiekļuva un sacensības noslēdza 27.vietā.
Ribakova distanci peldēja divās minūtēs un 30,82 sekundēs, savu pirms diviem gadiem sasniegto rekordu labojot par 0,7 sekundēm.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Šajā peldējumā ar divām minūtēm un 27,98 sekundēm uzvarēja argentīniete Julija Sevastjana, bet Ribakova viņai zaudēja 2,84 sekundes. Pēc pirmajām trim atzīmēm Latvijas peldētāja bija trešajā pozīcijā, tomēr līdz finišam atkāpās par vienu vietu un finišēja ceturtā.
Katrā disciplīnā priekšsacīkstēs 16 labākas peldētājas kvalificējās pusfinālam, bet Ribakova ar savu rezultātu ieņēma 27.vietu 29 sportistu konkurencē.

Latvijas peldētājs Uvis Kalniņš Riodežaneiro olimpisko spēļu 200 metru kompleksajā peldējumā priekšsacīkstēs savā peldējumā finišēja ceturtais, bet pusfinālā neiekļuva un sacensības noslēdza 24.vietā.
Kalniņš savu peldējumu veica divās minūtēs un 2,34 sekundēs, no sava pērn uzrādītā Latvijas rekorda atpaliekot par 1,95 sekundēm.

Šajā peldējumā uzvarēja Luksemburgas sportists Rafaels Stačioti, kurš bija 2,13 sekundes ātrāks par latvieti.
Kalniņš savā peldējumā pēc tauriņstila un peldējuma uz muguras atradās ceturtajā pozīcijā, bet brasā viņš pakāpās uz trešo vietu, taču brīvā stila distancē zaudēja pozīciju un finišēja ceturtais.
Katrā disciplīnā priekšsacīkstēs 16 labākie peldētāji kvalificējās pusfinālam, bet Kalniņš ar savu rezultātu ierindojās 24.vietā. Ātrākais priekšsacīkstēs bija seškārtējais olimpiskais čempions Raiens Lohte, kurš savu peldējumu veica minūtē un 57,38 sekundēs, bet trešais palika Maikls Felpss, kura kontā ir 21 olimpisko spēļu zelta medaļa.

Neviens Latvijas peldētājs nebija izpildījis olimpisko normatīvu, tāpēc valstij pienācās vien divas vietas solidaritātes kvotas ietvaros, un uz Riodežaneiro tika sūtīti Ribakova un Kalniņš.