×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

“Kamēr nebūs līdz logiem.” Juris Ribaku ciemā vēl nav gatavs pamest mājas

Ekrānšāviņš no LNT Ziņām, foto - LETA, kolāža La.lvEkrānšāviņš no LNT Ziņām, foto - LETA, kolāža La.lv

Ribaku ciema iedzīvotājs Juris vēl nav gatavs pamest mājas, lai gan Daugava ir pārplūdusi un “nogriezusi” ceļus, nošķirot ciemu no ārpasaules. “Kamēr nebūs līdz logiem, neevakuēsimies,” vīrietis stāstīja LNT “Ziņām”, kas bija devušies uz Ribaku ciemu, Daugavpils novadā. Lai piekļūtu pie cilvēkiem, nācies sarunāt laivu.

Tomēr ūdens līmeņa celšanās daudzos raisa nopietnas bažas. Ļaudis cer, ka neatkārtosies 2013.gada plūdu posts. “Mums gan ir laiva, bet vajadzības gadījumā glābsimies pie kaimiņiem, kuriem mājai augstāki pamati,” stāstīja kāda kundze.

LETA ziņo, ka Daugavpils novadā pārplūdušās Daugavas ūdeņi no ārpasaules nošķīrusi arī Aizupes, Nīcgales un Pārdaugavas ciemus, kuros dzīvo vairāk par desmit cilvēkiem. Tādējādi kopumā no ārpasaules Daugavpils novadā patlaban ir nošķirti četri ciemi, kuros dzīvo divdesmit cilvēki. Kā pirmo no ārpasaules Daugavas ūdeņi vēl pirmdien nošķīra Ribaku ciemu ar 15 iedzīvotājiem.

Piektdien, 10.martā, notiks starpinstitūciju sanāksme, lai aktualizētu atbildīgo dienestu, institūciju un pašvaldību gatavību un rīcību pavasaru plūdu periodā Daugavas upes baseinā.

No ārpasaules nošķirtajā Ribaku ciemā un citas applūdušās teritorijas apsekojusi aģentūra LETA. Piedāvājam foto reportāžu:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+