Latvijā
Politika

Rīdzenes sarunu izmeklētāji taisnojas Saeimā 11

Sabiedrība, visticamāk, nevarēs iepazīties ar visu “Rīdzenē” ierakstīto sarunu saturu, jo desmit gadus tas ir valsts noslēpums. Tas izriet no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ziņotā Saeimā.

Saeimā pie viena galda ceturtdien bija nosēdinātas visas ar oligarhu lietas izmeklēšanu saistītās amatpersonas. Neviens atbildību par lietas izgāšanos neuzņēmās. KNAB bijusī korupcijas apkarošanas bloka vadītāja Juta Strīķe pārmeta Ģenerālprokuratūrai, ka kartēja svarīga lieta nenonāca līdz tiesai.

Visticamāk, pietkdien tiks savākts vajadzīgais parakstu skaits, lai nodibinātu parlamentāro izmeklēšanas komisiju. Ņemot vērā dažādās politikas intereses, gaidāma sīva cīņa par to, kas komisiju vadīs. Taču jau tagad skaidrs, ka sabiedrība neuzzinās pilno ainu, par ko un ar ko Šlesers “Rīdzenē” sarunājas. Vēl vismaz desmit gadus tas būs valsts noslēpums.

Šobrīd KNAB turpina vairākas pārbaudes. Pirmā – par žurnālā “Ir” publiskoto sarunu autentiskumu varētu noslēgties jau pavisam drīz. Ja sarunas nebūs viltojums, tiks sākts kriminālproces par valsts noslēpuma izpaušanu.

LA.lv