×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Rīdziniece vēlas tikt apbedīta kopā ar suni un kaķi

Foto - LETAFoto - LETA

Pie manis 16 gadus dzīvo apmēram piecus kilogramus smaga kucīte, kura nevar paiet. Tagad pērku viņai arī dārgas zāles sirdij. Vēl man ir kaķenīte, kurai ir operēta actiņa, bet viņa tik un tā palikusi akla. Īsāk sakot, saprotu, ka nevienam šie dzīvnieciņi, ja manis vairs nebūs, nebūs vajadzīgi. Ja es nomiršu pirmā, vai ir tāda iespēja abus iemidzināt un ielikt pie manis zārkā? 
Anita Kalniņa Rīgā

 

Rīgas domes Kapsētu pārvaldes priekšnieks Jānis Upītis skaidro, ka cilvēku atdusas vietās apglabā tikai cilvēkus. Tas nozīmē, ka ne sunīti, ne kaķīti kopā apbedīt nevar. To paredz Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 149 “Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības uzturēšanas noteikumi”. Pārkāpējiem paredzēts administratīvs sods.

Ja tiešām sagadīsies, ka dzīvnieciņiem neatradīsies cits aprūpētājs, varat jau tagad sazināties ar kādu no patversmēm un apjautāties, vai tur neatradīsies vieta. Gan jau kāds palīdzēs vismaz jūsējos turp nogādāt. Šādos gadījumos der sazināties, piemēram, ar dzīvnieku pansiju “Ulubele” (tālr. 27803333) vai patversmi “Dzīvnieku Draugs” (tālr. 67500491).

Rīgā savas kapsētas ir arī dzīvniekiem. Ja nomirst suns vai kaķis, nekur pažobelē vai tuvākajā mežiņā tas slepus nav jānorok. Piemēram, Uģa Rūķīša izveidotā dzīvnieku kapsēta “Citi medību lauki”, kas atrodas Rīgas – Liepājas šosejas malā, nodrošina mīluļiem pienācīgas atdusas vietas. Var izvēlēties gan kopīgu, gan individuālu apbedījumu un noslēgt par to arī nomas līgumu.

Maksa par apbedījuma vietu un pakalpojumiem atšķiras – tā atkarīga gan no dzīvnieciņa izmēra un svara, gan arī no saimnieka vēlmēm. Tālrunis uzziņām – 26132132.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+