×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Rīdziniece Zelma Zariņa sagaida 100. jubileju

zarina1_db_6

.
”Nespēju noticēt, ka man ir jau simts gadu – laiks tik ātri paskrējis…” atzīst rīdziniece Zelma Zariņa, kura nedēļas nogalē sagaidīja savu 100. dzimšanas dienas rītu. Zelmas kundzes istaba parastā Purvciema astoņstāvu namā pilna ar visdažādākajiem ziediem un gaviļnieces iemīļoto našķi – šokolādi.

 

To visu dāvājuši viņas tuvākie cilvēki, kuru tiešām ir daudz. Meita, divas mazmeitas, četras mazmazmeitas un četri mazmazdēli, kā arī jau divi mazmazmazdēli ir ģimene, kurā pašlaik Zelmas kundze dzīvo.

“Pirms gadiem desmit es viņu no dzīvokļa centrā paņēmu pie sevis un tā nu mēs ar vīru un manu mammu šai divistabu dzīvoklī mājojam,” atklāj gaviļnieces meita Silvija Seļivanova.

Zelma Zariņa ir caur un caur rīdziniece, jo arī dienas gaismu 1912. gada 17. martā viņa ieraudzīja Rīgā.

 

“Esmu pieredzējusi visus karus. Pirmā pasaules kara laikā mans tēvs arī cīnījās un māte devās viņam līdzi uz fronti Krievijā. Mūs ar māsu arī ņēma līdzi – man bija divi gadi. Kad tēvs no tīfa nomira, mēs atgriezāmies Rīgā. Tā nu es te visu mūžu dzīvoju,” atminas Zelmas kundze.

 

No 18 gadiem viņa sāka strādāt rūpnīcā VEF spuldzīšu ražošanas cehā, kurā tina kvēldiegus, arī pēc kara Zelmas kundze atgriezās darbā tajā pašā cehā. Gaviļniecei ļoti patika dziedāt, un viņa bija aktīva VEF kora dalībniece. Jaunībā Zelmas kundze un viņas māsa bijušas tiešām izskatīgas jaunkundzes, kurām puišu uzmanības nu nemaz nav trūcis. “Ha, ha, ha – man bija trīs vīri, divi oficiāli reģistrēti, trešais pieklīda nejauši,” koķetē Zelmas kundze.

No VEF Z. Zariņa aizgāja priekšlaicīgā pensijā, jo viņas darbs bija saistīts ar veselībai bīstamiem apstākļiem. “Kādreizējā hipodroma vietā man bija dārziņš – tā kā jau biju pensijā un dārza darbi man patika, daudz laika pavadīju tur. Kas par bumbieri man bija, cik gardi augļi! Nu vairs nekā nav,” sūrojas simtgadniece. Kamēr bijis dārzs un varēšana, auklēti pirmie mazbērni. Tomēr, neraugoties uz cienījamo vecumu, Zelmas kundze pati sevi apkopj, seko līdzi notikumiem, labprāt lasa “Ievas stāstus”, skatās televīziju un klausās radio.

Rīgas dome rīdziniekus, kuri sasnieguši 100 gadus, vienmēr sveic ar 100 latu pabalstu – pērn tas piešķirts 58 cilvēkiem, bet šogad līdz 15. martam – jau 17 rīdziniekiem. Zelmas Zariņas meita smej – lai arī nekad nav lūgta Sociālā dienesta palīdzība, mammas jubileja sagādājusi kādu negaidītu, bet patīkamu pārsteigumu. “Pirms šīs jubilejas mums divreiz zvanīja no Sociālā dienesta, norādot, ka sarēķinājuši mūsu visu triju pensijas un secinājuši, ka izdzīvošanai tās esot nepietiekamas – katram pienākoties vēl 30 lati. Nu padomā, mūslaikos kāds vēl teju naudu met pakaļ!” priecīgi stāsta S. Seļivanova.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +12.0
Daugavpils +11
Saldus +12
Liepāja +13.8
Jelgava +12
Ventspils +13.8
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+