×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2017
Drukāt

“Rīdzinieces noslēpums” intriģē vairāk: kazahietes mīl “Dzintaru”

Foto-Zigfrīds DzedulisFoto-Zigfrīds Dzedulis

Kazahstānas galvaspilsētā Astanā kopš 10. jūnija atvērtās izstādes “Astana EXPO 2017” Latvijas paviljonu apmeklējuši ap 70 000 cilvēku, tostarp vietējie iedzīvotāji un viesi no citām Vidusāzijas valstīm.

Mums ir liela piekrišana

“Ir dienas, kad apmeklētāju gan mūsu, gan citu valstu paviljonos ir mazāk,” skaidro Latvijas paviljona direktors Ansis Egle. “Piemēram, no 6. līdz 9. jūlijam, kad Kazahstānā bija brīvdienas – 6. jūlijā iedzīvotāji svinēja valsts prezidenta Nursultana Nazarbajeva dzimšanas dienu, bet pārējās dienās – 20. gadadienu kopš Astana pasludināta par galvaspilsētu. Bet citās dienās paviljonā ļaužu netrūkst. Kaut arī ieejas biļešu cenas darbdienās un brīvdienās atšķiras, sevišķi daudz viņu ir piektdienu pēcpusdienās un pašā nedēļas nogalē. Mūsu paviljonu apmeklē caurmērā 3500 līdz 4000 cilvēku dienā. Tāpēc varam droši teikt, ka ar paviljonā izveidoto ekspozīciju neesam izgāzušies, par mums ir liela interese.”

Apstaigājot un iztaujājot Austrijas, Šveices, Čehijas un Lietuvas paviljonus, kas tuvāk mūsējam, arī tur man nosauc līdzīgu apmeklētāju skaitu. Tomēr, jāatzīst, arhitektoniski iespaidīgā Kazahstānas paviljona stiklotā lode, kas uzcelta pie centrālās ieejas un ir dominējošā izstādes teritorijā, apmeklētāju skaita ziņā sit pušu pārējos. Kā uzzināju izstādes preses centrā, no 10. jūnija līdz 11. jūlijam Kazah­stānas paviljonu jau apmeklējuši 303 007 cilvēki.

Šonedēļ izstādes apmeklētāju kopskaits jau bija pārsniedzis miljonu. Par miljono apmeklētāju kļuva Astanas iedzīvotāja Guļžihana Žanabergenova, vietējā liceja matemātikas skolotāja, kurai “Astana EXPO 2017” valdes priekšsēdētājs Ahmetžans Jesimovs pasniedza balvu. “Bijām plānojuši, ka līdz 10. septembrim – izstādes slēgšanas dienai – to apmeklēs divi miljoni iedzīvotāju un viesu. Bet negaidījām, ka pirmajā mēnesī kopš izstādes atvēršanas mums jau ir vairāk nekā miljons apmeklētāju, no tiem vairāk nekā 130 000 ir ārvalstu viesu.”

Foto-Zigfrīds Dzedulis

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+