×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

“Rīdzinieka kartei” oficiāli nosaka cenu – 775 eiro (3)

Foto-LETAFoto-LETA

No 1.jūlija, samaksājot 775 eiro, “Rīdzinieka karti” varēs iegādāties ikviens, kurš to vēlēsies, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas vai piederošā īpašuma adreses, šodien lēma Rīgas dome.

Grozījumi saistošajos noteikumos izstrādāti pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciatīvas, ar kuru tā aicināja Rīgas domi izvērtēt iespēju par konkrētu samaksu ļaut iegādāties “Rīdzinieka karti” arī citām personu grupām, tādējādi paplašinot šīs kartes priekšrocību izmantošanu par attiecīgu samaksu.

Pieņemtie papildinājumi noteikumos paredz, ka “Rīdzinieka karti” varēs iegūt persona no septiņu gadu vecuma, kuras dzīvesvieta deklarēta Rīgā, izņemot personu, kura galvaspilsētā deklarējusi papildu adresi, kā arī persona, kurai Rīgā pieder nekustamais īpašums, un jebkura cita persona, samaksājot 12 mēnešu maksu 775 eiro (ieskaitot PVN) apmērā.

Domes sēdē debatēs aktīvi piedalījās opozīcijas partijas deputāti. Tribīnē kāpa Dainis Locis (VL-TB/LNNK), kurš deputātiem darīja zināmu frakcijas lēmumu nepiedalīties balsojumā, kā iemeslu minot argumentu, ka VL-TB/LNNK nespēj balsot par tik absurdu lēmumprojektu, kas apliecina Rīgas domes saimniecisko nekompetenci un patvaļu. Locis uzsvēra, ka lēmumprojekts ir kļūdaini sagatavots. Viņš arī aicināja visus Latvijas iedzīvotājus neizmantot šo priekšrocību iegādāties “Rīdzinieka karti”, kā arī ieteica Rīgas iedzīvotājiem atdot karti “Rīgas satiksmei”, pretī pieprasot 775 eiro kompensāciju no pašvaldības.

Debatēs piedalījās arī Olafs Pulks (V), kurš savā uzrunā minēja, ka Rīgai un rīdziniekiem ir nepieciešams tīrs gaiss, taču lēmuma apstiprināšana radīs pretēju iespaidu, jo tik dārgas maksas apstiprināšana “Rīdzinieka kartei” neļaus “pārvilināt nevienu pasažieri no privātās automašīnas Rīgas sabiedriskajā transportā”. Tā ietekmē transporta vienību Rīgas centrā būs vēl vairāk, bet “Rīgas satiksmei” kritīsies pasažieru skaits. Pulks uzsvēra, ka “Rīdzinieka kartes” priekšrocības nevienu nespēs pārliecināt. Deputāts izteica priekšlikumu iegādāties “Rīdzinieka karti” par desmit eiro, taču Pulka priekšlikums balsojumā tika noraidīts.

Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) atzīmēja, ka 775 eiro vērto “Rīdzinieka karšu” ieviešana apritē rīdziniekiem neko nemainīs. Ušakovs skaidroja, ka pašvaldības pienākums ir palīdzēt tās administratīvajā teritorijā dzīvojošajiem cilvēkiem. Ar šo lēmumu Rīga sniegs atbalstu tiem, kas maksā nodokļus šajā pilsētā. Ušakovs teica, ka “citas pašvaldības, kuras ir bagātākas par mums, lai palīdz saviem iedzīvotājiem”.

Deputāte Sarmīte Ēlerte (V) savā runā apgalvoja, ka šis lēmums ir tuvredzīgs un nav vērsts uz Rīgas attīstību. Noslēgumā Ēlerte aicināja nebalsot par lēmumprojektu.

Neraugoties uz opozīcijas aktivitāti, dome pieņēma lēmumu, ka no 2016.gada 1.jūlija stāsies spēkā pretrunīgi vērtētie grozījumi saistošajos noteikumos, kas paredz, ka “Rīdzinieka karti” par 775 eiro turpmāk varēs iegādāties arī personas, kas nav deklarētas Rīgā, vai personas, kurām Rīgā nav nekustamā īpašuma.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja 18.maijā atbalstīja grozījumus, kas paredz, ka ar 1.jūliju “Rīdzinieka karti” par 775 eiro uz gadu varēs iegādāties arī personas, kuras nav deklarētas Rīgā, vai arī personas, kurām Rīgā nepieder nekustamais īpašums.

Grozījumi saistošajos noteikumos izstrādāti pēc VARAM iniciatīvas, kas aicināja izvērtēt iespēju “Rīdzinieka karti” par konkrētu samaksu ļaut iegādāties arī citām personu kategorijām, tādējādi paplašinot šīs kartes priekšrocību izmantošanu par attiecīgu samaksu.

No 1.jūlija “Rīdzinieka kartes” īpašnieki varēs saņemt dažādas atlaides, iegādājoties sabiedriskā transporta biļetes, kā arī uz izdevīgāku noteikumu pamata novietot savu transportlīdzekli SIA “Rīgas satiksme” administrētajās autostāvvietās.

Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (S) paskaidroja, ka 775 eiro lielā maksa par kartes iegādi ir noteikta pēc Finanšu departamenta aplēsēm, ka nodokļu ieguvums no vienas personas ir aptuveni 1550 eiro, no kuriem tiek atskaitīta puse, tādējādi “Rīdzinieka kartes” iegādes summa tiek pamatota ar minēto aprēķinu.

Baraņņiks atklāja, ka Rīgas dome vēl nav veikusi aprēķinus, kādi varētu būt ieguvumi pēc jauno grozījumu stāšanās spēkā, taču viņš paredz, ka sabiedriskais transports pēc jauno papildinājumu stāšanās spēkā varētu tikt lietots biežāk.

Plānots, ka minētie noteikumu papildinājumi stāsies spēkā, sākot ar 2016.gada 1.jūliju, vienlaikus ar grozījumiem par sabiedriskā transporta stundas biļešu ieviešanu.

Jau ziņots, ka VARAM ir saskaņojusi Rīgas domes saistošos noteikumus, kas paredz no jūlija ieviest laika biļetes un citas braukšanas atlaides “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem pilsētas sabiedriskajā transportā.

No 1.jūlija būs jauna papildu iespēja – ar “Rīdzinieka karti” varēs par 1,15 eiro iegādāties stundas biļeti, kas par 1,15 eiro sabiedriskajā transportā ļaus pārsēsties neierobežotu skaitu reižu. Pēc pēdējās pārsēšanās, pat ja tā bijusi 59.minūtē, varēs aizbraukt līdz galapunktam.

Brīvdienās “Rīdzinieka kartes” īpašnieki šo laika biļeti varēs iegādāties par 0,60 eiro.

Tāpat kartes īpašniekiem tiks piedāvātas “slīdošā grafika biļetes”. Šī abonementa biļete galvaspilsētā deklarētajiem izmaksās 15 eiro. To varēs izmantot 15 dienu posmā jebkuras piecas dienas, kas var nebūt secīgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. cena adekvāta varbutejiem ieguvumiem, un nepatīk tad nepērc. iztiec kā lidz šim iztiki bez, ko šūmejas?

  2. Kā tālajos 90-tajos – Купи кирпич!

Draugiem Facebook Twitter Google+