×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

“Rīdzinieka kartes” nepaspēs izdalīt; janvārī un februārī visiem brauciens maksās 0,60 eiro (2)

Foto: Karīna MiezājaFoto: Karīna Miezāja

“Rīdzinieka kartes” līdz 31.decembrim visiem nepaspēs izdalīt, tāpēc janvārī un februārī visi par sabiedrisko transportu Rīgā maksās 0,60 eiro, – šodien sociālajā tīklā “Facebook” saviem sekotājiem paziņojis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Sākotnēji tika plānots, ka “Rīdzinieka kartes” tiks ieviestas divu mēnešu laikā – novembrī un decembrī -, taču “ir absolūti skaidrs, ka apkalpot visus rīdziniekus, kas vēlēsies saņemt “Rīdzinieka kartes”, līdz 31.decembrim vienkārši nebūs iespējams,” norādījis Ušakovs.

Neveiksmi “Rīdzinieka kartes” ieviešanas procesā Rīgas mērs skaidro ar Saeimas neveiksmīgo mēģinājumu ierobežot pašvaldības tiesības.

Tā kā visiem “Rīdzinieka kartes” līdz 1.janvārim saņemt nebūs iespējams, pieņemts lēmums ieviest pārejas periodu – divu mēnešu laikā, janvārī un februārī, – gan rīdzinieki, gan nerīdzinieki par braucienu Rīgas sabiedriskajā transportā maksās tikai 50% no pašizmaksas jeb 0,60 eiro. Arī abonementa biļešu atlaides, kas paredzētas tikai rīdziniekiem, janvārī un februārī būs pieejamas arī nerīdziniekiem.

Ušakovs atzīst, ka šis solis saistīts ar papildu izdevumiem pašvaldībai, taču “rīdzinieku komforts un sociālā labklājība Rīgas domei ir svarīgāka”, norādījis Rīgas mērs.

Domes priekšsēdētājs uzsver, ka lēmums par tarifa celšanu no 1.janvāra paliks nemainīgs – par biļeti būs jāmaksā 1,20 eiro, taču jaunais tarifs stāsies spēkā vēlāk, nekā plānots, – sākot no marta. Pārejas periodā, janvārī un februārī, visiem pasažieriem tiks nodrošināta 50% atlaide, kāda sākotnēji tika paredzēta tikai “Rīdzinieka kartes” turētājiem. Pēc pārejas perioda šī atlaide tiks saglabāta tikai Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Pārejas periods tikšot izmantots arī tam, lai noslēgtu vienošanās ar citām, pirmām kārtām, Pierīgas pašvaldībām par atlaidēm galvaspilsētas sabiedriskajā transportā.

Lēmumu par pārejas perioda noteikšanu paredzēts apstiprināt Rīgas domes ārkārtas sēdē, kas notiks rīt, 17.decembrī.

Ušakovs arī piebilst, ka tuvāko mēnešu laikā atbilstoši plānotajam tiks pieņemti lēmumi par citiem papildu bonusiem, ko varēs saņemt “Rīdzinieka kartes” īpašnieki, – tādējādi savas dzīvesvietas deklarēšana Rīgā tiem, kuri šeit faktiski dzīvo, būšot izdevīgs solis.

Kā ziņots, Rīgas dome septembra nogalē nolēma no nākamā gada vienas biļetes cenu palielināt no 50 santīmiem uz 84 santīmiem jeb 1,20 eiro, vienlaikus nosakot, ka Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem pienāksies 50% atlaide. Noteikumi par šiem atvieglojumiem vēl nav stājušies spēkā.

Lai atlaides varētu saņemt, rīdziniekiem jākļūst par “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem – e-talonus no jauna jāsaņem vai jānomaina tūkstošiem sabiedriskā transporta lietotāju, tāpēc gada nogalē galvaspilsētas iedzīvotājiem ilgs laiks jāpavada milzīgās rindās pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” klientu apkalpošanas centros.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 8.novembrī, izvērtējot Rīgas domes pieņemtos grozījumus saistošajos noteikumos, kas nosaka diferencētas biļešu cenas pilsētas sabiedriskajā transportā, uzdeva pašvaldībai šo normu atcelt. Savukārt Saeima pieņēma grozījumus “Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā”, kas paredz aizliegt deklarēto dzīvesvietu izmantot kā vienīgo nosacījumu atlaižu piešķiršanai.

19.novembrī Rīgas domes valdošā koalīcija pieņēma jaunus noteikumus par diferencētām biļešu cenām, papildinot tos ar frāzi, ka atlaides Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā attieksies uz Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem “līdz 75 gadu vecumam”, taču VARAM savu atzinumu vēl nav sniegusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šitas no Ušakova ir pat labākais: “Neveiksmi “Rīdzinieka kartes” ieviešanas procesā Rīgas mērs skaidro ar Saeimas neveiksmīgo mēģinājumu ierobežot pašvaldības tiesības.” Ha ha ha! Visi citi vainīgi, tikai ne Rīgas pašvaldība un Ušakovs! Interesanti, kādā veidā Saeima praktiski neļāva saorganizēt Rīgas satiksmes klientu centru darbu un karšu pasūtīšanu un izgatavošanu? Tas tačuu jau sākumā bija skaidrs, pat aptuveni parēķinot – divos mēnešos nevar taču tikt galā ar gandrīz pusmiljona cilvēku apkalpošanu.

    • Jezga ir pārlieku liela – es izņēmu rīdzinieka karti nieka 15 minūtēs (bez pieraksta!). Bija rinda, bet meitenes strādā raiti. Prātīgākie nak jau ar pierakstu un tos apkalpo vēl ātrāk. Patīkami, ka rīdziniekiem (beidzot) arī būs kāda priekšrocība.

Draugiem Facebook Twitter Google+