×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Rīdzinieka karti piedāvās iegādāties pašvaldībām, ne privātpersonām

Foto: LETAFoto: LETA

Rīdzinieku karti diez vai iegādāsies privātpersonas, tā vairāk domāta pašvaldībām, kas vēlas palīdzēt saviem iedzīvotājiem, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš norādīja, ka rīdzinieku kartes cena – 775 eiro gadā – ir adekvāta, jo karte ir domāta pašvaldībām, kas vēlas palīdzēt saviem iedzīvotājiem, kuri strādā Rīgā, bet ir deklarēti citviet, līdz ar to Rīga nesaņem šo iedzīvotāju maksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

“Rīga no saviem nodokļiem to var izdarīt saviem iedzīvotājiem. Vai to var citas pašvaldības – redzēsim,” teica Ušakovs.

Viņaprāt, rīdzinieku karte ir vairāk domāta Pierīgas pašvaldībām.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas domes (RD) vairākums otrdien atbalstīja projektu, kas paredz iespēju nerīdziniekiem iegādāties rīdzinieka karti par 775 eiro gadā.

Sabiedriskā transporta un pasažieru komercpārvadājumu nodaļas galvenā speciāliste – eksperte Santa Osīte otrdien domniekiem, prezentējot lēmumprojektu, norādīja, ka ir pārliecināta, ka interese par nerīdzinieka kartes iegādi būs.

Nacionālās apvienības (NA) frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis sacīja, ka frakcijas pārstāvji balsojumā par šo jautājumu nepiedalīsies, bet aiz cieņas pret saviem vēlētājiem savā rīcībā nebūs destruktīvi un sēžu zāli nepametīs. NA uzskata, ka rīdzinieka kartes iegādei noteiktā maksa – 775 eiro – ir nesamērīga un potenciālajiem kartes pircējiem netiek piedāvāti būtiski atvieglojumi.

Grozījumi stāsies spēkā 1.jūlijā.

Jau ziņots, ka grozījumi saistošajos noteikumos, pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2016.gada 20.aprīļa vēstulē izteikto ierosinājumu papildināt saistošos noteikumus ar tiesībām rīdzinieka karti par konkrētu samaksu iegādāties arī personām, kuras nav deklarētas Rīgā vai kurām Rīgā nepieder nekustamais īpašums.

Iepriekš RD Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks aģentūrai BNS norādīja, ka atbilstoši pašvaldības Finanšu departamenta aprēķiniem viena rīdzinieka pienesums pašvaldības budžetā ir aptuveni 1550 eiro. Rīdzinieka kartes cena noteikta, šo summu dalot uz pusi.

Rīdzinieka karte ir izmantojama norēķiniem par Rīgas iestāžu un pašvaldības sadarbības partneru sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī apliecina rīdzinieka statusu un personas identitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+