Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
25. maijs, 2016
Drukāt

Rīdzinieka karti piedāvās iegādāties pašvaldībām, ne privātpersonām

Foto: LETAFoto: LETA

Rīdzinieku karti diez vai iegādāsies privātpersonas, tā vairāk domāta pašvaldībām, kas vēlas palīdzēt saviem iedzīvotājiem, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš norādīja, ka rīdzinieku kartes cena – 775 eiro gadā – ir adekvāta, jo karte ir domāta pašvaldībām, kas vēlas palīdzēt saviem iedzīvotājiem, kuri strādā Rīgā, bet ir deklarēti citviet, līdz ar to Rīga nesaņem šo iedzīvotāju maksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

“Rīga no saviem nodokļiem to var izdarīt saviem iedzīvotājiem. Vai to var citas pašvaldības – redzēsim,” teica Ušakovs.

Viņaprāt, rīdzinieku karte ir vairāk domāta Pierīgas pašvaldībām.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas domes (RD) vairākums otrdien atbalstīja projektu, kas paredz iespēju nerīdziniekiem iegādāties rīdzinieka karti par 775 eiro gadā.

Sabiedriskā transporta un pasažieru komercpārvadājumu nodaļas galvenā speciāliste – eksperte Santa Osīte otrdien domniekiem, prezentējot lēmumprojektu, norādīja, ka ir pārliecināta, ka interese par nerīdzinieka kartes iegādi būs.

Nacionālās apvienības (NA) frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis sacīja, ka frakcijas pārstāvji balsojumā par šo jautājumu nepiedalīsies, bet aiz cieņas pret saviem vēlētājiem savā rīcībā nebūs destruktīvi un sēžu zāli nepametīs. NA uzskata, ka rīdzinieka kartes iegādei noteiktā maksa – 775 eiro – ir nesamērīga un potenciālajiem kartes pircējiem netiek piedāvāti būtiski atvieglojumi.

Grozījumi stāsies spēkā 1.jūlijā.

Jau ziņots, ka grozījumi saistošajos noteikumos, pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2016.gada 20.aprīļa vēstulē izteikto ierosinājumu papildināt saistošos noteikumus ar tiesībām rīdzinieka karti par konkrētu samaksu iegādāties arī personām, kuras nav deklarētas Rīgā vai kurām Rīgā nepieder nekustamais īpašums.

Iepriekš RD Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks aģentūrai BNS norādīja, ka atbilstoši pašvaldības Finanšu departamenta aprēķiniem viena rīdzinieka pienesums pašvaldības budžetā ir aptuveni 1550 eiro. Rīdzinieka kartes cena noteikta, šo summu dalot uz pusi.

Rīdzinieka karte ir izmantojama norēķiniem par Rīgas iestāžu un pašvaldības sadarbības partneru sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī apliecina rīdzinieka statusu un personas identitāti.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+